چگونه فردی اجتماعی و خوش مشرب باشیم؟

سرویس سبک زندگی فردا: می‌توانیم اجتماعی بودن را اینگونه تفسیر کنیم: کسی که در اجتماع و در دید مردم و بیشتر خارج از خانه است. چرا که بسیاری از کسانی که خیلی اجتماعی نیستند وقت خود را بیش از حد معمول در خانه به تنهایی سپری می‌کنند و این باعث افزایش خجالت و کمرویی آن ها می‌شود. بنابراین اجتماعی بودن یعنی نشان دادن خودتان به جای مخفی شدن. راهکارهای زیادی وجود دارند که می‌توانید برای اجتماعی شدن اتخاذ کنید. در ادامه مقاله تعدادی از بهترین آن‌ها به نقل از مجله مردمان، برای کمک به شما ارائه شده است.

 

چگونه فردی اجتماعی و خوش مشرب باشیم؟

آهسته و پیوسته پیش بروید.
تا حالا این لطیفه را شنیده‌اید: چگونه یک فیل را بخوریم؟جواب:  لقمه لقمه. این روش برای اینکه تبدیل به فردی اجتماعی و خوش مشرب شوید بسیار کارآمد است.

وقتی که به خاطر نداشتن  دوست خوب در زندگی خود ناامید و ناراحت شدید، زمان آن رسیده که برای اصلاح خودتان تلاش کنید و به آن شخصیت اجتماعی که همیشه آرزو داشتید تبدیل شوید. متاسفانه روانشناسی در این مورد چندان کارایی ندارد و شما به یک باره کاملا تغییر نمی‌کنید.

واقعیت این است که تغییرات اساسی برای اجتماعی شدن شما زمانی اتفاق می‌افتد که یک سری مراحل برای خود در نظر بگیرید واین مراحل را به تدریج طی کنید. برای مثال شما می‌توانید با طرح سوال در جمع شروع کنید و وقتی که توانستید این کار را راحت انجام دهید گام بعدی را بردارید و به ارائه نظراتتان در جمع بپردازید.

با اقدامات به موقع شما سرانجام تبدیل به فردی اجتماعی می‌شوید. لازم است این نکته را بدانید که این روند تدریجی زمانی نتیجه می‌دهد که  پیوسته آن را دنبال کنید.

انتظارات خود را پایین بیاورید.
یک ویژگی که بیشتر افراد کمرو دارند این است که برای خودشان معیارهای عالی در نظر می‌گیرند. آنها از خودشان انتظار دارند که در برداشت اول عالی به نظر برسند و همه دوستشان بدارند و فکر می‌کنند که اگر چنین نشود فاجعه است.

حتی افرادی با توانایی‌های ارتباطی فوق‌العاده نیز نمی‌توانند به چنین معیار ایده الی دست پیدا کنند. افراد خجالتی با تحمیل چنین معیارهایی به خود، خویشتن را آزار می‌دهند.

به همین دلیل بهترین کاری که می‌توانید برای اجتماعی شدن انجام دهید این است که توقع‌تان را پایین بیاورید. اگر معیارتان برای موفقیت این است که همه دوستتان داشته باشند نمی‌توانید پیشرفت کنید. اما اگر معیارتان این است که بتوانید سر صحبت را با افراد جدید باز کنید قطعا پیشرفت خواهید کرد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که نباید خیلی از خودتان انتظار داشته باشید. شما انسانید می‌توانید با بعضی افراد ارتباط خوبی برقرار می‌کنید و با برخی دیگر نه و این  قابل قبول است. آن را قبول کنید و به زندگی خود ادامه دهید.

گفتگوهای ذهنی خود را مدیریت کنید.
یک سوال: چگونه یک شخص معیار بالایی برای اجتماعی بودن برای خود در نظر می‌گیرد؟

پاسخ این است که او این کار را در گفتگوی ذهنی با خود انجام می‌دهد. او در گفتگو با خود می‌گوید من باید این شخص را تحت تاثیر قرار دهم، آن‌ها باید من را دوست بدارند و خیلی چیزهای دیگر.

در میان افرادی که خیلی اجتماعی نیستند آن‌هایی که به گفتگو ذهنی با خودشان می‌پردازند نسبت به کسانی که معیارهای سطح بالا و غیر واقعی برای خود در نظر می‌گیرند راهکارهای ناکارآمد تری برای اجتماعی شدن اتخاذ می‌کنند. اگر گفتگوهای ذهنی آنها را تجزیه و تحلیل کنید می‌بینید که پر از افکار غیر منطقی و بیهوده است.

بنابراین برای اجتماعی شدن گام بزرگ، مدیریت گفتگو با خویشتن است. یعنی چیزهای غیرواقعی، ناکارآمد و احمقانه‌ای را که به خود می‌گویید مشخص کنید و آنها را اصلاح کنید.

از آنجایی که با روشی اصولی این کار را انجام می‌دهید نه تنها عادت گفتگوی درونی شما تغییر می‌کند بلکه باورهای اولیه شما نیز تغییر خواهد کرد. این به شما کمک می‌کند که اعتماد به نفس پیدا کنید و با افراد دیگر راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

هرچه که فردی اجتماعی‌تر می‌شوید مهارت‌های ارتباط با مردم نیز در شما تقویت می‌شود. این باعث می‌شود که شما باز هم اجتماعی‌تر شوید و در یک چرخه مثبت قرار بگیرید که به تقویت زندگی اجتماعی شما منجر می‌شود. و بهترین قسمت این سفر این است که در آن محدودیتی ندارید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
26155
230
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>