احتمال مرگ افراد پرخطر در پی ابتلا به آنفلوآنزا

خبرگزاری میزان: محمد مهدی گویا در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: گروه های پرخطر باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کرده تا با شروع فصل سرما به این بیماری مبتلا نشوند.

وی افزود: گروه های پرخطر افرادی را شامل می شود که با ابتلا به آنفلوآنزا وضعیت سلامت آنها وخیم شده و حتی این بیماری می تواند منجر به مرگ آنها شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که افراد پرخطر چه کسانی هستند؟، اظهار کرد: افراد بالای 65 سال، بیماران قلبی، ریوی و افرادی که دارای دیابت کنترل نشده هستند و کسانی که به دلیل ابتلا به سرطان تحت درمان شیمی درمانی و یا رادیو تراپی قرار گرفته اند باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

گویا ادامه داد: به طور کلی تمام افرادی که در سیستم دفاعی بدن خود دچار مشکل بوده، باید این واکسن را دریافت کرده و کودکان و همچنین زنان باردار نیز شامل افراد پرخطر می شوند.

وی در خصوص بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا تصریح کرد: بهترین زمان جهت تزریق این واکسن، اواخر شهریور ماه و اوایل مهرماه است و کسانی که تاکنون این واکسن را تزریق نکرده اند باید تا پایان مهر نسبت به دریافت این واکسن اقدام کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تأکید بر لزوم ارائه نسخه پزشک به داروخانه ها جهت دریافت واکسن آنفلوآنزا اذعان کرد: افراد پیش از تزریق واکسن آنفلوآنزا باید به پزشک مراجعه کرده و در صورت صلاحدید پزشک به همراه نسخه به داروخانه ها مراجعه کنند.

گویا با بیان اینکه لازم نیست جوانان وا فراد عادی نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند، گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای تمام افراد الزامی نیست و جوانان و افراد عادی نباید این واکسن را تزریق کنند.

وی با غیر قابل پیش بینی توصیف کردن ویروس آنفلوآنزا تأکید کرد: این ویروس قابل پیش بینی نیست و نمی توانیم از قبل پیش بینی کنیم که هر سال قرار است چه افرادی و در چه شهرهای از کشور به ویروس انفلوآنزا مبتلا شوند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: هر سال حدود 15 تا 20 درصد افراد جامعه در فصل سرما مبتلا به ویروس آنفلوآنزا می شوند که این ویروس درجه بندی شده و برخی از این افراد مجبور هستند به بیمارستانها مراجعه کنند.

گویا با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر ورود ویروس آنفلوآنزا از سایر کشورها به ایران نداشته ایم، خاطر نشان کرد: تاکنون ورود نوع جدیدی از ویروس آنفلوآنزا به داخل کشور گزارش نشده و شاهد شیوع این بیماری در کشور نیستیم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
127222
1592
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 257 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>