برانکو آیا می تواند از این راه ساده پرسپولیس را اولین بار در دهه 90 قهرمان کند؟

برانکو آیا می تواند از این راه ساده پرسپولیس را اولین بار در دهه 90 قهرمان کند؟

ورزش > لیگ برتر -برانکو و تیمش این فصل را خوب شروع نکردند اما حالا همه هواداران پرسپولیس امیدوار شده اند تا 24 اردیبهشت جشن قهرمانی را در ورزشگاه آزادی بگیرند.

احسان خراسانی - خبرگزاری خبر آنلاین؛ این فصل برای پرسپولیس خیلی بد شروع شد. همه به یاد دارند که در ابتدای فصل چقدر انتقاد نسبت به عملکرد بازیکنان و البته کادر فنی تیم وجود داشت. اما مرور این روز های پرسپولیس نشان می دهد که چند هفته ابتدایی لیگ برای انتقاد از تیم برانکو ایوانکویچ خیلی زود بوده است. برانکو که تا چند روز آینده باید اولین سال حضور خود در جمع قرمز های پایتخت را جشن بگیرد، حالا با اقبال عمومی نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه اکثر کارشناسان مواجه شده است. پرسپولیس فصل را با یک تساوی 2-2 مقابل پدیده در تهران شروع کرد. غیبت مهدی طارمی و سوشا مکانی روی کار قرمز ها تاثیر خودش را گذاشته بود. به خصوص نبود سوشا در 3 بازی ابتدایی لیگ خیلی به پرسپولیس ضربه زد. برانکو از همان ابتدای حضورش در پرسپولیس، سوشا مکانی را اولین انتخاب خودش دانست و پشت سر او ایمان صادقی را قرار داد. روز اول زوج بنگر - ماریچ اصلا خط دفاع مطمئنی را برای پرسپولیس نساخت. از همین بازی بود که تغییرات برانکو در خط دفاعی شروع شد. در بازی بعدی که مقابل استقلال خوزستان حالا مدعی قهرمانی بود، برانکو، نورمحمدی را جایگزین بنگر کرد. اما او هم کنار ماریچ پر اشتباه ظاهر شد تا یک باخت بد مقابل تیم ویسی اولین ناکامی فصل برانکو لقب بگیرد. روز های پرسپولیس خیلی سخت می گذشت. مقصد بعدی اصفهان بود و تیم برانکو باید مقابل سپاهانی قرار می گرفت که با انگیزه زیاد برای دفاع از قهرمانی خود لیگ پانزدهم را شروع کرده بود. در چند هفته ابتدایی تمام فعل و انفعالات در خط دفاعی پرسپولیس اتفاق می افتاد. این بار برانکو یک زوج خارجی را برای خط دفاع تیمش در نظر گرفت. اما به کار گرفتن اومانیا در کنار ماریچ هم سر و سامانی به خط دفاعی پرسپولیس نداد تا یک شکست 4-2 مقابل زرد های اصفهان، آتش تند انتقادات به برانکو را شعله ور تر کند. حریف بعدی دیگر رقیب اصفهانی یعنی ذوب آهن بود. باخت 2-1 پرسپولیس مقابل تیم یحیی گل محمدی کمی با 2 باخت قبلی آنها فرق داشت. این بار کاملا مشخص شد که اشتباهات داوری در نتیجه بازی نقش داشته است. اشتباهاتی که با اعتراض شدید پرسپولیسی ها حتی منجر به محرومیت چند جلسه ای علیرضا فغانی هم شد. هفته پنجم اولین برد برانکو با پرسپولیس برابر هموطنش اسکوچیچ و فولاد رقم خورد. بردی که داشت اوضاع را خوب می کرد. اما دوباره داستان پرسپولیس در بازی با سایپا به جای بد خود رسید. این بار به غیر از اشتباهات داوری که روی گل اول تیم مجید جلالی تاثیرگزار بود، باید عامل دیگری را هم زیر ذره بین می بردیم. و آن چیزی نبود جز کم دقتی خود بازیکنان پرسپولیس. مهدی طارمی در بازی مقابل سایپا و در حالی که فقط 6 هفته از بازی ها می گذشت، سومین پنالتی فصل شاگردان برانکو را خراب کرد تا یک فرصت خوب برای فرار از بحران از دست برود. بعد از این باخت یک برد 1-0 مقابل تراکتور، پرسپولیس را با روحیه خوب به تعطیلات فرستاد.

اما ... طولی نکشید که قلب پرسپولیس در همان هفته هفتم جا ماند و دیگر نتپید. این بار و در پس این اما یک پنجشنبه صبح نفرین شده حضور دارد که رویای بالا رفتن جام روی دستان کایپتان سر به زیر پرسپولیس را به یک فریاد نهفته از غم در گلوی همه تبدیل کرد. در حالی که همه در تعطیلات برای یک بازگشت قدرتمند تلاش می کردند و برانکو می خواست از این فرصت بهترین استفاده را بکند، شوک ناگهانی و باورنکردنی فوت هادی نوروزی رنگ قرمز را از پرسپولیسی ها گرفت و یک مشکی پر رنگ روی کل تیم و البته کل فوتبال ایران را گرفت. اما خیلی جالب است. چون از این جا به بعد داستان، مثل مرگ هادی نوروزی کمی باورنکردنی دنبال می شود. تیمی که تا قبل از این اتفاقات در قعر جدول دست و پا می زد، درست از 24 مهر که اتفاقا گره خورده با یاد و نام کاپیتان ابدی هم بود، از این رو به آن رو شد. پرسپولیس از 24 مهر و در هفته هشتم تا همین حالا که درباره اش صحبت می کنیم باختی در لیگ نداشته است. گرچه همه چیز تا بازی مقابل استقلال اهواز سیاه بود اما کارنامه پرسپولیس و برانکو از هفته هشتم تا هفته بیست و سوم که در آن حضور داریم کاملا سفید بوده است. یک کارنامه قابل دفاع که نوید روز های خوب برای هواداران پرسپولیس را می دهد.

 

یک نکته عجیب در تیم این فصل پرسپولیس این است که همه از برانکو یک شیوه نسبتا تدافعی را به یاد داشتند. اما تیم هجومی این فصل پرسپولیس همه را شگفت زده کرده است و به عقیده بسیاری از کارشناسان، رنگ لیگ برتر را عوض کرده است. تیمی که در تمامی بازی های این فصل گل زده است و به تنهایی بهترین خط حمله لیگ را با 33 گل در اختیار دارد. یکی دیگر از کار های بزرگ برانکو در این فصل استفاده زیاد از بازیکنان جوان بوده است. میدان دادن به رامین رضاییان در سمت راست خط دفاعی کاری کرد که کروش هم مجاب شود از مدافع راست پرسپولیس به جای خسرو حیدری با تجربه در تیم ملی استفاده کند. برانکو از محمد انصاری جوان و کم حاشیه یک بازیکن بدون ترس ساخت که خیلی زود به رویای خود رسید و در لیست کروش جای گرفت. اما در کنار این چهره ها و همه بازیکنان پرسپولیس که در این فصل به ندرت بد بوده اند، چهره های دیگری هم وجود دارند که خودشان راه خود به ترکیب اصلی را باز کردند. محسن مسلمان بارز ترین نمونه این اتفاق است. هافبکی که در ابتدای فصل کلی حاشیه پشت سرش بود و حتی سایه بازگشت محمد نوری را بالای سر خود حس می کرد، اصلا به این چیز ها توجهی نکرد و ذهن خود را از همه این فکر ها خلوت کرد و به تنهایی نبض بازی زیبای پرسپولیس را در اختیار گرفت. عملکرد طارمی و علیپور و احمدزاده و عالیشاه در خط حمله هم مثل عملکرد کامیابی نیا و نوراللهی در خط هافبک کاملا قابل دفاع است. بازیکنان جوانی که حالا همه امید برانکو نه فقط برای این فصل بلکه برای فصل بعد هم هستند.

پرسپولیس برانکو در ادامه لیگ نسبتا بازی های آسان تری نسبت به دیگر مدعیان قهرمانی یعنی استقلال خوزستان و استقلال تهران دارد. الان طرفداران پرسپولیس دیگر به این باور رسیده اند که تیمشان با بازی راضی کننده ای که به نمایش می گذارد، می تواند امسال به جام قهرمانی برسد. آنها تمام خواسته شان از برانکو و بازیکنان این است که همین راه را ادامه دهند تا روز 24 اردیبهشت جام قهرمانی در تهران بماند و با دست همه بازیکنان به کپورچال برسد. جایی که 24 ابدی قرمز ها آنجا را برای سکونت ابدی خود انتخاب کرده است و شاید هیچ چیز مثل این قهرمانی، غم فوت ناگهانی هادی نوروزی را برای طرفداران پرسپولیس کم نکند.

41257

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
17
162826
2237
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>