برای ستاره سابق آبی ها مربیگری از کار در معدن سخت تر است!

سیاوش اکبرپور از آن دسته فوتبالیست‌هایی بود که از نظر فنی در سطح بالایی قرار داشت اما در حاشیه نیز حرف اول را می‌زد! او حالا با آویختن کفش‌ها به دنیای مربیگری وارد شده است.
* مربیگری چطور است؟
خیلی سخت است، فشار زیادی روی آدم است. با جرأت می‌توانم بگویم مربیگری سخت‌ترین کار دنیاست، حتی از کار کردن در معدن هم دشوارتر است. لب خط آدم می‌میرد و زنده می‌شود، تازه من در اول راه هستم. این فشارها هرچه بالاتر بروی، بیشتر است.

* چه شد به عرصه مربیگری وارد شدی؟
خب فوتبال همه زندگی من است. واقعاً نمی‌توانم از فوتبال دل بکنم. بعد از اینکه خداحافظی کردم و کفش‌ها را آویختم، با خودم عهد بستم پله پله شروع کنم تا به پله آخر برسم. برای همین دوره‌ام را پشت‌سر گذاشتم. حالا باید بروم سر کلاس B و بعد A. می‌خواهم چند کلاس پیشرفته نیز بروم. برای خودم آرزوهای زیادی دارم؛ سرمربیگری در استقلال، این نهایت آرزوی هر مربی است. من عاشق استقلال هستم. بعد از اینکه آن اتفاقات افتاد، از استقلال بیرون آمدم. می‌خواستم خداحافظی کنم، واقعاً هم نمی‌توانستم به جز استقلال جایی باشم. فقط یک نیم‌فصل به پیکان رفتم که نباید می‌رفتم. بعد هم گفتم فوتبال بدون استقلال مثل دریا بدون آب است. دیگر قید بازی کردن را زدم. خدا را صد هزار مرتبه شکر می‌کنم که مربیگری را در استقلال استارت زدم. از حسن روشن ممنون هستم که این اعتماد را به من داشت و جوانان استقلال را به من سپرد. امیدوارم بتوانم در این تیم نتایج خوبی بگیرم و حداقل چند بازیکن را برای استقلال تربیت کنم.

* اکبرپور در دوران جوانی با انواع و اقسام حاشیه‌ها روبه‌رو بود. یاغی دیروز چگونه شاگردانش را تربیت می‌کند؟
اول اینکه آن زمانی که حاشیه داشتم، مربوط به اوایل جوانی‌ام بود. واژه یاغی را قبول ندارم. هر آدمی اشتباه می‌کند و من هم اعتراف می‌کنم اشتباهاتی داشتم ولی از دوره جوانی گذشتم، کوچک‌ترین اختلاف، حاشیه و مشکلی نداشتم. من تجربیاتم را در اختیار بازیکنانم قرار می‌دهم و از آنها می‌خواهم فقط به فکر فوتبال باشند.

* یعنی اکبرپور نمی‌گذارد بازیکنی مثل دوره جوانی‌اش شود؟
مثل دوران ۲۰، ۲۱ سالگی‌ام نشوند، سیاست داشته باشند، به هر کسی الکی اعتماد نکنند و از حاشیه دوری کنند ولی به آنها می‌گویم مثل من سرشان را جلوی توپ بگذارند، با تمام وجود برای تیم‌شان بازی کنند و باغیرت باشند. من وقتی بعد از بازی به خانه می‌رفتم، تا صبح از درد خوابم نمی‌برد. تمام پاهایم کبود بود.

* از این بگذریم، استقلال در سه بازی یک امتیاز گرفته است.
خب این اصلاً خوب نیست و از لحاظ نتیجه‌گیری استقلال موفق نبوده اما باید این را گفت که تیم نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته است. هنوز بازیکنان با یکدیگر هماهنگ نشده‌اند و بدشانسی نیز با استقلال بوده است. این را مطمئن باشید استقلال با علیرضا منصوریان به اوج برمی‌گردد. آنها به زودی همان تیمی می‌شوند که همه انتظار دارند. من به جرأت می‌گویم استقلال در این فصل قهرمان می‌شود.

503

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
18
207485
2856
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 295 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • Moojafzar

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>