مجتبی فقط یک امتیاز تا فینال کم آورد

افتخار شمشیربازی ایران از فینال بازماند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مجتبی عابدینی در شب تولدش دست به کار بزرگی زد و در پنجمین روز از المپیک، کاروان ایران را در آستانه سریعترین مدال تاریخ المپیکی اش قرار داد. مدال های قبلی ایران همیشه در هفته دوم المپیک و زمان برگزاری کشتی ها ، وزنه برداری و تکواندو بدست می آمد. تک مدال پرتاب دیسک احسان حدادی هم همان وقت ها بدست آمده بود. این بار اما یک رشته جدید توانست مردم را به امید مدال تا اذان صبح پنجشنبه بیدار نگه دارد. مجتبی که در دوره قبلی المپیک خیلی زود کنار رفته بود ، در همه 4 ساله گذشته با کمک مربی توانمندش پیمان فخری ، عالی تمرین کرده بود و به رنکینگ 14 دنیا رسیده بود. او در المپیک آمده بود برای شگفتی سازی. او توانست در همان بازی اول ، قهرمان اروپا از اوکراین را شکست دهد. مجتبی خیلی ساده یاموتکا را شکست داد و بعد نوبت رسید به گو از کره جنوبی که سوم دنیا بود. او توانست این بازی را هم ببرد. رقیب بعدی هم وینسنت فرانسوی بود. مجتبی بی ترس و دلاوران این بازی را هم برد و رسید به جمع 4 نفر پایانی . درحالی که قهرمان لهستانی اسلحه سابر لندن ، این بار هم به فینال رسیده بود ، مجتبی ایران باید به مصاف رقیب آمریکایی اش می رفت تا حماسه تک نفره اش را تکمیل کند. او که یکتنه تاریخ ورزش شمشیربازی ایران را تغییر داده بود و پیش آمده بود. 

مجتبی در مصاف با هامر باید شب رویایی اش را تکمیل می کرد. او درحالی که ایرانی های حاضر در ریو سعی کرده بودند همه خود را به سالن برسانند و مجتبی تنها نباشد، در میان تشویق ایرانی ها آماده جدال با رقیب آمریکایی اش شد. او همان شروع بازی را عالی و پرقدرت آغاز کرد و دو امتیاز متوالی گرفت. هامر اما سعی کرد انتحاری پیش بیاید و  توانست 3 امتیاز متوالی بگیرد. مجتبی در ادامه امتیاز سوم را گرفت. او با یک خیز عالی توانست یکبار دیگر به حریف برسد اما هامر به یکباره انگار پایش پیچ خورد و افتاد. این حرکت امتیازی نداشت. مجتبی دوباره پیش آمد و دو امتیاز متوالی دیگر گرفت و 5 بر 3 پیش افتاد.

او با یک دفاع عالی امتیازش را 6 کرد و هامر لحظه ای بعد 4 شد. او خیلی سریع امتیاز 5 هم گرفت. هامر توانست با حمله امتیاز 6 را هم بگیرد. او بعد از چند دقیقه سکون در مسابقه توانست دو امتیاز متوالی 7 و 8 را از مجتبی بگیرد و پیش بیفتد.

در ادامه مسابقه 10 بر 6 به سود هامر شد اما مجتبی توانست دو امتیاز متوالی بگیرد و امتیازات 10 بر 8 شد. امتیاز 11 هم برای هامر شد. عقب رفتن های مجتبی فریاد پیمان را در آورده بود که می گفت عقب برنگرد. امتیازات دو ورزشکار 12 بر 9 به سود حریف  بود. در ادامه مجتبی تا امتیاز 11 پیش آمد. او امتیاز 12 را هم عالی گرفت و به بازی برگشت. هامر امتیاز 13 را گرفت. مجتبی خیلی زیبا امتیاز برابر 13 را هم گرفت.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
48862
686
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 228 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • greencard
  • ایمن نگاه هوشمند

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>