ده روایت از اشک و لبخند در ریو

احسان خراسانی؛ المپیک 2016 ریو هم درست مثل جام جهانی 2014 برزیل شروع شد. انگار کلا هر وقت نام برزیل در قامت یک تورنمنت بزرگ و معتبر به میان باشد، قرار است کلی حاشیه و جنجال هم به دنبال آن به صف شوند. ولی جالب اینجاست که بین جام جهانی و المپیک فرق زیادی وجود دارد. اینکه اتفاقات مربوط به کودتا در برزیل علیه دولت تا پیش از جام جهانی فقط در حد یک حرف بود و در طول برگزاری بازی ها اصلا مشکلی برای کشور ها ایجاد نشد. اما حالا که 2 سال از آن زمان گذشته، مردم برزیل برای رسیدن به اهداف خود در برابر دولت همه کار می کنند. اما خب یک سری چیزها هم وجود دارد که نمی تواند هیچ تاثیری روی روح عمدتا پاک ورزش داشته باشد. با گذشت 5 روز از بازی های المپیک ریو صحنه های تلخ و شیرین زیاد دیده ایم. از حذف تلخ احسان روزبهانی خودمان تا اولین مدالی که کشور کوزو در تاریخ خودش گرفت. در این گزارش به چند اتفاق المپیک ریو تا به امروز می پردازیم.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

مجتبی عابدینی
اگر می خواهید بدانید رسیدن به جمع 4 نفر برتر المپیک درست در روز تولدتان چه حالی دارد، باید صبر کنید تا شگفتی مجتبی عابدینی در شمشیربازی تکمیل شود! بردن نفر سوم المپیک 2012 لندن و حرکت به سمت فینال، انگیزه ای می خواهد که در تک تک قدم های عابدینی حس می شود. قدم هایی که با فریاد های مجتبی بعد از هر پیروزی ترکیب شده و از او یک چهره به یاد ماندنی ساخته است. چهره ای که در طول مبارزه زیر کلاه قرار می گیرد. اما بعد از هر برد با یک لبخند غرور آفرین جای بیشتری در ذهن دنیای ورزش باز می کند.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

احسان روزبهانی
حذف احسان برای همه ما تلخ بود. تنها نماینده بوکس کشورمان که هر چه داشت گذاشت برای اینکه روی سکو برود. اما باز هم بر خلاف تصور هم خودش و هم ما حذف شد. هضم این حذف زودهنگام روزبهانی از المپیک اصلا راحت نبود. اما پیشینه احسان و تلاشی که برای به نمایش گذاشتن بهترین عملکرد در این بازی ها کرد، جای او را در دل مردم خیلی عمیق تر کرد.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

مایکل فلپس
در طول زندگی اش با توجه به ورزشی که در آن فعالیت دارد تا دلتان می خواهد آب دیده است! از طرفی انقدر شناگر ماهری بوده که تمام راه های به تحقق پیوستن ضرب المثل های قدیمی را باز گذاشته است. فینال بازی های 200 متر پروانه برای او با یک طلای دیگر همراه بود. مدالی که فلپس آمریکایی را تاریخ ساز کرد. حالا همه این ها به کنار. اگر بدانید فلپس با 21 مدال طلایی که گرفته است در رده 39 تاریخ همه المپیک ها می ایستد، چه حالی می شوید؟!

نواک جوکوویچ
در برابر مارتین دل پوترو آرژانتینی در هر دو ست باخت تا یکی از اولین شگفتی های ریو 2016 را به نام خود ثبت کند. شگفتی از نوع حذف که برای دارنده 9 گرند اسلم خیلی بد بود. جوکو امید زیادی داشت که در نبود راجر فدرر بتواند درخششی دوباره در سطح المپیک داشته باشد. اما به دنبال حذف از ویمبلدون 2016 که حدود یک ماه پیش اتفاق افتاد، این دومین ناکامی پیاپی جوکوویچ بود که اشک او را هنگام ترک زمین درآورد.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

رافائلا سیلوا
بعد از قهرمانی در بازی های جهانی 2013 که در ریودوژانیرو برگزار شد، این جودوکار وزن منهای 57 کیلوگرم برزیلی بعد از 3 سال دوباره شور و شوق را به مردم کشورش هدیه کرد. کسب مدال طلای او در بخش بانوان با اولین مدال برای کاروان برزیل میزبان همراه بود. کاروانی که برای راضی نگه داشتن مردم خیلی کار سختی دارد و تا تا به امروز با همان تک مدال طلای سیلوا و 2 برنز دیگر در رده پانزدهم ایستاده است.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

مایلیندا کلمندی
اصلا با این کاری نداریم که شاید خیلی ها تا پیش از المپیک اسم کشور کوزوو را نشنیده بودند. مهم این است که این دختر 25 ساله تا اینجای کار با مدال طلایی که در وزن 52 کیلوگرم جودو بانوان کسب کرده، کشورش را در جایگاه بیست و یکم المپیک ریو 2016 قرار داده است!

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

دریک وان شلیت
اصلا فکر نکنید که اگر یک نفر طلای المپیک را بگیرد دیگر همه چیز برایش در کشور میزبان گل و بلبل خواهد بود! نه اصلا اینطور نیست. ممکن است جودوکار باشید، مدال برنز بازی ها را بگیرید، در طول بازی مصدوم نشوید، اما هنگامی که در حال استراحت بعد از کسب مدال در سواحل برزیل هستید، دزد به شما حمله کند و گوشی موبایل تان را ببرد! این اتفاق بیشتر در فیلم ها دیده شده است. اما جودوکار بلژیکی با این صحنه در ریو روبرو شد و حاصل درگیری اش با دزد برزیلی فقط همین کبودی زیر چشم بود.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

خواهران ویلیامز
دیگر حذف شده بزرگ المپیک ریو، سرنا و ونوس ویلیامز هستند. تنیسور های آمریکایی که مقابل حریفانی از چک شکست خوردند و خیلی زود یکی از شگفتی های تنس المپیک را این بار در بخش بانوان خلق کردند. این دو ورزشکار تا به حال 3 بار موفق به کسب طلای المپیک شده بودند و برای تکرار این افتخار تلاش می کردند. البته سرنا ویلیامز هنوز در دهکده بازی ها حضور دارد و باید در بخش تک نفره روبروی حریفان قرار بگیرد.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

دنگ وی
وزنه بردار چینی که در ادامه رکورد شکنی در ریو 2016، این بار در رشته خودش یک رکورد را جابه جا کرد. او در وزن 63 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد. بعد از دنگ وی که طلای خود را قطعی کرده بود، برای شکستن رکورد دنیا وزنه 147 کیلوگرمی را برای سومین تلاش خود انتخاب کرد و با بالا بردن این وزنه و درمجموع 262 کیلوگرم، رکورد دنیا را یک کیلوگرم جابه جا کرد.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

والیبال ایران و لهستان
می توان گفت دومین بازی ایران در گروه B رقابت ها با اولین جنجال بین بازیکنان تیم ها همراه بود. درگیری همیشگی کورک و کوبیاک با والیبالیست های ایران که انگار تمامی ندارد و پایش به المپیک هم باز شد.

ده روایت از اشک و لبخند در ریو

41257

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
98307
766
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 159 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>