منصوریان و یک انتخاب حیاتی

عرفان حاجی بابایی - خبرآنلاین؛ چهار هفته از آغاز لیگ گذشته و الان تیم ها به تعطیلی یک ماهه رفتند. اما فصل نقل و انتقالات هنوز به پایان نرسیده و استقلال  یک جای خالی در لیست خود برای خرید بازیکن دارد. طی این 4 هفته استقلال علی رغم نمایش قابل قبول فنی به زعم هواداران خود، در نتیجه گیری به گونه ای عمل کرده که حتی مورد قبول خود منصوریان هم نبوده است. ضعف شدید قلب دفاعی با وجود جذب سه مهره ( کنعانی - رابسون - مجید حسینی ) و حفظ مگویان و حاج محمدی به شدت استقلالی ها را نگران کرده و علی منصوریان را به صرافت انداخته تا به هر شکلی شده یک مدافع وسط جذب کند. اما آیا واقعا این یک جای خالی باید با یک مدافع وسط مثل پادووانی یا هر شخص دیگر پر شود؟

استقلال در جناحین و میانه میدان بازیکنان قابلی دارد. اما خط حمله این تیم نقطه ایست که احتیاج به تقویت دارد. بعد از جدایی سجاد شهباززاده، استقلال برای پست مهاجم نوک روی دو فوروارد زهردار خودش یعنی کاوه رضایی و علی قربانی حساب باز کرده است. سایر نفرات هجومی استقلال یعنی محسن کریمی، بهنام برزای، آرش افشین و جابر انصاری هیچ کدام توانایی حضور  با کیفیت را در نوک حمله ندارند و معلوم نیست اگر مصدومیتی گریبان کاوه یا قربانی را بگیرد چه بر سر تیمی خواهد آمد که سرمربی اش به بازی با دو مهاجم اعتقاد دارد.

چینش خط دفاعی استقلال در این 4 بازی نشان می دهد که منصوریان تقریبا زوج مورد علاقه خود را در خط دفاعی پیدا کرده است. رابسون سر زن و مگویان تنومند در دوبازی اخیر استقلال در کنار هم قرار گرفتند که اگر این دو بازی را به چهار نیمه تقسیم کنیم عملکرد این زوج نیمه به نیمه در حال بهتر شدن است. اما نکته قابل تامل این است که در این 4 هفته فرصت بازی حتی برای 1 دقیقه هم به حاج محمدی و مجید حسینی نرسیده است. چه بسا اگر از این دو نفر در کنار دو مدافع خارجی و کنعانی که فعلا مصدوم است در ادامه فصل استفاده شود مشکلات دفاعی استقلال حل شود.

حالا بد نیست عملکرد خط حمله استقلال را بررسی کنیم. چهار گل زده و هر کدام از یک مهاجم مختلف. این یعنی بر خلاف خط دفاعی که علیمنصور زوج خود را تقریبا پیدا کرده در خط حمله همچنان در سردرگمی به سر می برد. پس شاید لازم است با جذب یک مهاجم هدف خوب و گلزن به جای یک مدافع سامانی به خط حمله استقلال داده شود.

15 شهریور زمان پایان فصل نقل و انتقالات است و باید دید تا آن تاریخ استقلال منصوریان که بنا به پیش بینی ها روزهای خوبی را در آینده پیش رو دارد برای این یک جای خالی چه تصمیمی میگیرد.

41257

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
0
43165
733
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>