کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال؛ محسن معتمدکیا - مسئول رسانه تیم ملی گزارش زیر را از یک روز فعالیت اعضای مختلف کادرفنی تیم ملی ارائه کرده است:

اگر جام جهانی را بزرگترین آوردگاه ورزشی دنیا بدانیم، رقابت 211 کشور برای کسب تنها 32 سهمیه آغاز شده و در قاره های مختلف این رقابت در مراحل متفاوتی است. در آسیا شرایط متفاوت‌تر از قاره های دیگر است. گستردگی و تعدد کشورهای آسیا باعث شده رقابت‌های انتخابی جام جهانی تقریبا زودتر از سایر قاره های دیگر آغاز شود تا از میان 46 عضو، صاحبان چهار سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم مشخص شوند. در این میان تیم ایران به عنوان تیمی که 21 ماه است بر رتبه یک برترین تیم‌های ملی فوتبال آسیا تکیه زده، تلاش می کند در رقابت با حریفان به دومین جام جهانی پیاپی صعود کند.

این تیم این روزها در اردوی ایتالیا در حال آماده سازی است تا با توجه به شرایط ایجاد شده بتواند شروعی قدرتمند در رقابت‌های انتخابی جام جهانی داشته باشد. اینکه این تیم و به ویژه کادر فنی، کادر اداری و کادر پزشکی در پشت صحنه چه می کنند و چگونه بازیکنان را آماده رقابت  می کنند می تواند بهتر نشان دهد که در تیم ملی چه می گذرد. تاکید کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی بر جزییات و بروز توانایی‌های فردی هر یک از اعضای کادر می تواند یکی از عوامل ثبات باشد.

در این گزارش سعی شده با استفاده از تصاویر، تصویری واقعی‌تر از آنچه در پشت صحنه رقم می خورد به نمایش گذاشته شود تا هواداران پرشمار ملی تیم ملی در آستانه آغاز رقابت‌های انتخابی جام جهانی نگاهی واقع بینانه از شرایط درون اردویی تیم ملی داشته باشند.

در روز چهارم (دیروز) اردوی تیم ملی ایتالیا، کادر فنی ترجیح داد بر خلاف روزهای گذشته تمرین را تنها در یک نوبت برگزار کند اما این به معنای تعطیلی اردو نیست و هر یک از اعضا از بازیکنان گرفته تا کادر فنی و کادر پزشکی و اداری وظایف مخصوص به خود را دارند و باید مانند موتور یک ماشین به وظایف خود عمل کنند.

در انتهای طبقه همکف کمپ تیمهای ملی ایتالیا، سالن آمفی تئاتر نسبتا بزرگی قرار دارد که محل جلسات کادر فنی است؛ جلساتی که به منظور آنالیز و موشکافی عملکرد بازیکنان ایرانی و تیمهای حریف حتی تا نیمه های شب هم ادامه دارد. این گروه به مدیریت کارلوس کی روش، اوسیانو، دن گاسپار، مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان در طول شبانه روز حداقل دو بار جلسه دارند و با تماشای فیلمهای ضبط شده از تمرینات تیم ملی و آنالیزهای انجام گرفته، شرایط بازیکنان در تمرینات روزهای کذشته را مرور می کنند.

باید به این قلب و موتور هماهنگ، بخش دیگری را هم اضافه کرد؛ بخشی که وظیفه دارد با انجام هماهنگیها شرایط بهتر اردویی را برای تیم ملی فراهم کند. مهدی خراطی و آرین قاسمی که مسوولیتهای گوناگونی را بر عهده دارند، باید به غیر از انجام این وظایف، پل ارتباطی ایتالیا و ایران هم باشند تا با دقت بر جزییات، بهترین شرایط اردویی برای تیم ملی فراهم شود.

کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟

 


یک طبقه بالاتر از سالن جلسات، اتاق پزشکی و اتاق ماساژ در مجاورت هم و در نزدیکترین مکان ممکن به بازیکنان تعبیه شده است. اتاق پزشکی کادر تیم ملی مانند یک کلینیک است. در این کلینیک دکتر پرهان خانلری، علیرضا شهاب و میکاییل هر روز مشغول بررسی وضعیت بدنی بازیکنان هستند تا با دقت بر جزییات پزشکی، از برنامه ریزی تغذیه بازیکنان گرفته تا بررسی بافتهای عضلانی - که سابق بر این آسیب دیده اند و قبل از حضور بازیکنان در اردوی تیم ملی ترمیم شده اند- شرایط بهتری را از نظر پزشکی برای بازیکنان رقم بزنند.

کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟

کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟

دکتر دیه گو هم در بخش دیگری از این کلینیک وظیفه بررسی و نظارت بر عملکرد بدنی بازیکنان را برعهده دارد و در این بخش میکو با کمک به دیه گو، وضعیت بازیکنان را ثبت کرده و این آمار ریز و جزیی را با هم مقایسه می کند.

کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟


در اتاق کناری هم دو ماسور تیم ملی وظیفه ماساژتراپی بازیکنان را بر عهده دارند تا با نظارت دکتر خانلری بازیکنان با بدنی آماده تر و ورزیده تر شرایط حضور  در تمرینات را پیدا کنند.

کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟

 


حدود سیصد متر دورتر از این دو اتاق، سالن کمپ تیم ملی ایتالیا قرار گرفته است. در این سالن و همزمان با جلسات کادر فنی و برنامه های پزشکی کادر فنی، میکاییل فعالیت دارد و تمرینات اختصاصی را برای بعضی بازیکنان پیاده می کند. او وظیفه دارد آنچه را که کادر فنی درباره تعدادی از بازیکنان از آنها خواسته انجام دهد.

کی‌روش و دستیارانش از صبح تا شب چه‌کار می‌کنند؟


آنچه در این گزارش از اردوی تیم ملی در ایتالیا روایت شد، تنها بخشی از اتفاقات صبح روز چهارم (دیروز) اردوی تیم ملی بود و طبعا با گذشت زمان و رسیدن ساعت به آغاز تمرین عصرگاهی تیم ملی، وظایف دیگری هم به جزء جزء افراد حاضر در کادر فنی، پزشکی و اداری تیم ملی اضافه می شود.

43 43

 

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
10
114534
1168
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 128 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • nanopush.sales@gmail.com
  • parax2014

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>