جدال در آزادی برای هیچ!

روزنامه ایران: دربی هشتاد و سوم پایتخت عصر دیروز در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس در حالی برگزار شد که هرکدام از دو تیم برای تحقق اهداف مختلف به مصاف یکدیگر رفتند. از یک سو پرسپولیس این شانس را داشت تا با کسب پیروزی مجدداً صدرنشین شود و به روند خوب خود در دربی‌ها ادامه دهد و از سوی دیگر استقلالی‌ها که در لیگ شانزدهم روزهای کابوس‌واری را پشت سر می‌گذاشتند امیدوار بودند با پیروزی در این میدان از بحران خارج شوند و پس از هفته‌ها به نخستین پیروزی خود دست یابند.

 

بازی رو در روی دو تیم پایتخت با حضور75  هزار هوادار برخلاف بسیاری از دربی‌های قبلی هرگز تحت تأثیر استرس و فضای بازی قرار نگرفت. با سوت علیرضا فغانی نخستین موقعیت گل در دقیقه یک بازی برای پرسپولیس خلق شد. سانتر خوب علی علیپور از سمت راست را مدافعان استقلال به زحمت بازگرداندند و توپ سوم نیز نصیب کمال کامیابی نیا شد اما ضربه این بازیکن راهی به دروازه پیدا نکرد. بعد از این موقعیت استقلالی‌ها برای دقایقی تیم برتر میدان بودند اما خط دفاعی پرسپولیس اجازه خلق موقعیت جدی به آنها نداد. در یک صحنه ضربه کاشته کاوه رضایی از فاصله نزدیک به 30 متری را بیرانوند به زحمت مهار کرد اما توپ برگشتی در موقعیت آفساید به مهاجمان استقلال رسید تا این موقعیت برای استقلالی‌ها از دست برود. پس از این صحنه قرمزپوشان ابتکار عمل را به دست گرفتند و موقعیت‌های جدی زیادی را خلق کردند اما این توپ‌ها با بی‌دقتی بازیکنان این تیم تبدیل به گل نشد. ضربه ایستگاهی به دست آمده روی حرکت انفرادی مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه را دیوار دفاعی استقلال برگرداند و توپ برگشتی در نزدیکی خط دروازه نصیب مهدی طارمی شد اما این بازیکن نتوانست از فاصله نزدیک دروازه استقلال را باز کند و خطرناک‌ترین صحنه بازی در نیمه نخست از کنار دروازه مهدی رحمتی به بیرون رفت.

 

پرسپولیس در استفاده از موقعیت‌های خود کم دقت بود تا این کم دقتی نیمه اول دربی هشتاد و سوم را تبدیل به دیداری بدون گل کند و استقلالی‌ها هم همانند بازی‌های گذشته در ابتدای نیمه نخست خوب ظاهر شدند اما با گذشت زمان ابتکار عمل را از دست دادند.

با آغاز نیمه دوم مجدداً استقلالی‌ها بودند که بازی را خوب آغاز کردند. حرکت بازیکنان استقلال با پاس عرضی جابر انصاری همراه شد تا توپ در دهانه دروازه به کاوه رضایی برسد. کاوه رضایی اما در فاصله نزدیک نتوانست توپ را به گل تبدیل کند تا دو تیم بهترین فرصت‌های خود را در محوطه شش قدم از دست داده باشند. در یک صحنه حرکت عالیشاه و سانتر او از سمت راست پرسپولیسی‌ها روی سر طارمی نشست اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت و پس از آن نیز طارمی در موقعیت شوت زنی قرار گرفت که شوت او با برخورد به مدافع استقلال به اوت رفت در آن صحنه اشتباه بازیکنان استقلال ضد حمله مناسبی را برای بازیکنان پرسپولیس ایجاد کرد و پاس عالیشاه در موقعیتی مناسب به طارمی رسید اما ضربه طارمی با تکل بموقع دفاع استقلال پیش از ورود به دروازه راهی کرنر شد. در دقیقه 70 بازی علی علیپور در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و با یک چرخش فوق‌العاده خود را در موقعیت شوتزنی قرارداد اما ضربه او را رحمتی به آسانی مهار کرد. پرسپولیسی‌ها پس از این صحنه مجدداً با سانتر از روی جناحین صاحب موفقیت شدند اما مهدی طارمی و فرشاد احمدزاده توپ را با بی‌دقتی به بیرون فرستادند تا کماکان دیدار دو تیم با تساوی بدون گل ادامه یابد. پرسپولیسی‌ها هر چقدر به اواخر بازی نزدیک‌تر می‌شدند بهتر از حریف عمل می‌کردند همانند موقعیت خوبی که برای علیپور در عمق دفاع استقلال خلق شد اما مهاجم پرسپولیس نتوانست ضربه خوبی را به توپ بزند. پس از این صحنه نیز یک فرصت مناسب دیگر برای پرسپولیسی‌ها روی حرکت از سمت راست زمین به دست آمد اما باز هم ضربه مسلمان توسط مدافعان استقلال بازگشت داده شد. در دقیقه 80 بعد از مدت‌ها استقلال از زیر فشار حریف خود خارج شد و سانتر خوب حیدری به کاوه رضایی رسید تا این بازیکن باز هم در فتح دروازه پرسپولیس ناکام باشد. پریموف در وقت‌های اضافه دروازه استقلال را باز کرد اما داور معتقد بود گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. در نهایت این دیدار بی‌جان با تساوی بدون گل به پایان رسید تا دربی 83 برنده نداشته باشد و دو تیم با تساوی به کار خود در هفته ششم پایان دهند. پرسپولیس با این نتیجه با 12 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتور در جایگاه دوم ایستاد.

 

حاشیه ها

 

٭ کارلوس کی‌روش، جواد نکونام، اوسیانو کروز، دن گاسپار و مارکار آقاجانیان با حضور در ورزشگاه آزادی، تماشاگر دربی بودند.
٭ رضا افتخاری و علی اکبر طاهری، مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با یکدیگرخوش و بش کردند و گل‌های قرمز و آبی به هم دادند.
٭ منصوریان تک و تنها وارد زمین شد و کلی تشویق شده و کلی هم شعار از پرسپولیسی‌ها شنید!
٭ منصوریان به‌صورت جداگانه سمت کریم باقری رفت و او را در آغوش گرفت.
٭ مسلمان، احمدزاده، ماهینی، ربیع‌خواه، کامیابی‌نیا، حسینی، احمدزاده و علیپور قبل از شروع بازی به سمت منصوریان رفته و از او رخصت گرفتند. این در حالی است که هیچ استقلالی سمت برانکو نرفت.
٭ بازی در حالی شروع شد که جایگاه استقلالی‌ها در هر دو طبقه جمعاً حدود 20 هزار نفر دیگر گنجایش داشت.
٭ بیرانوند در همان آغاز بازی چند پشتک زد که با اعتراض هواداران استقلال همراه بود.
٭ منصوریان بعد از کارت زردی که داور به امید ابراهیمی داد، بشدت عصبانی شد و اعتراض کرد.
٭ در دقیقه 14 اشتباه ربیع‌خواه می‌رفت کار دست پرسپولیسی‌ها بدهد که سیدجلال حسینی توپ را دور کرد. در این لحظه بیرانوند با فریاد بر سر ربیع‌خواه، از او خواست هر توپی آمد، فقط دفع کند.
٭ در دقیقه 24 بین محسن مسلمان و امید عالیشاه بر سر زدن ضربه ایستگاهی مشاجره لفظی پیش آمد که در نهایت عالیشاه با ناراحتی از کنار توپ دور شد.
٭ هواداران پرسپولیس با یک دقیقه تأخیر در دقیقه 25 یاد و خاطره هادی نوروزی را زنده نگه داشتند.
٭ مهدی رحمتی، دروازه‌بان استقلال که در این فصل کلین شیتی نداشت حالا با گل نخوردن در این بازی، برای اولین بار دروازه خود را بسته نگه داشت و کلین شیت کرد.
٭ در دقیقه 83 بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس، یک هوادار پرسپولیس نارنجکی را به کنار زمین پرتاب کرد که این نارنجک در یک قدمی رامین رضاییان منفجر شد و باعث شد تا مدافع سرخ‌پوشان به طرز وحشتناکی بترسد.
٭ همچنین در دقیقه 90 نیز هواداران استقلال با پرتاب بطری آب به سوی امید عالیشاه، اجازه زدن کرنر به این بازیکن را ندادند و محسن مسلمان به جای او رفت و ضربه کرنر را زد.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
3101
20
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 81 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>