شکایت فریبکارانه عربستان و امارات

ورزش‌سه: کمیته ملی المپیک عربستان مدعی است که رفتار ورزشکاران ایرانی در پارالیمپیک تحریک آمیز بوده است. کاروان سعودی‌ها که در برزیل حضور دارد، اعلام کرد که اعتراض رسمی خود را به رفتارهای تحریک آمیز کاروان ایران به کمیته عالی برگزاری رقابت های المپیک ارائه داده است. این یک فریب بزرگ از سوی کشوری است که با وجود خویشتن‌داری ایران بارها موضوعات سیاسی را به قلب رقابت‌های ورزشی کشانده است.

سعودی‌ها در حالی نسبت به استفاده ایران از تصویر و عبارت "خلیج فارس" بر روی پیراهن و وسایل ورزشکاران ایرانی اعتراض دارند که نام خلیج‌فارس، نام رسمی این منطقه  جغرافیایی در همه معاهده‌ها، نقشه‌ها، پیمان‌ها و مکاتبات است و تنها کشورهای عربی با جعل نام، اسم دیگری را روی خلیج‌فارس می‌گذارند. آنها بر این باور هستند که کاروان ایران سیاست را وارد ورزش در پارالیمپیک کرده و این نوشته حرکتی تحریک آمیز علیه عربستان و کشورهای عربی منطقه است!
 
ناصر القحطانی، مدیرفنی و اداری کاروان عربستان در ریو در گفت‌وگویی که با یورو اسپورت عربی داشت، گفت: اعتراض رسمی خود را علیه ایران به کمیته برگزاری بازی‌ها تقدیم کرده‌ایم. باید مانع از این حرکات تحریک آمیز ایرانی‌ها باشیم. آن‌ها در هر مکان و مراسمی دست به چنین حرکاتی می‌زنند و سیاست را وارد ورزش کرده‌اند. با همکاری دیگر کشورهای عربی می‌خواهیم تحریم‌هایی را علیه ایران اتخاذ کنیم تا مخالفت خود را چنین رفتارهای که هیچ ربطی به ورزش ندارد، اعلام کنیم.
 
جالب اینکه امارات هم اعتراض رسمی خود را به رفتارهای کاروان ایران تقدیم کمیته برگزاری رقابت‌ها کرده است. امارات در کلیه موضع‌گیری‌های اخیر سیاسی عربستان در رقابت‌های ورزشی یار برادر بزرگ خود بوده است، اگرچه همانطور که گفتیم استفاده از نام خلیج‌فارس به هیچ وجه سیاسی و تحریک‌آمیز نیست چراکه نام اصلی و واقعی این جغرافیای دوست‌داشتنی و مقدس برای ایرانیان است.
 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
124884
1576
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 174 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>