گل‌محمدی جدا شد تا کمک‌مربی ۵۰۰میلیونی سرمربی شود!

خبرگزاری فارس: تیم ذوب‌آهن در ابتدای این فصل دیرتر از سایر رقبا با سرمربی‌اش به توافق رسید و یک فصل دیگر یحیی گل محمدی را خدمت گرفت.

در حالی که چند بازیکن تأثیرگذار این تیم بعضاً به دلیل مسائل مالی از اصفهان رفتند، قرارداد بالایی با یحیی گل محمدی بسته شد و باشگاه ذوب‌آهن برای کادر فنی‌اش در این فصل به نسبت هزینه بالایی را انجام داد.

گل محمدی با مبلغ یک میلیارد و 375 میلیون تومان در تیم ذوب‌آهن ماندگار شد تا یکی از مربیان گران لیگ لقب بگیرد و سید مجتبی حسینی دستیار او نیز 500 میلیون تومان دریافت کرد تا این کمک‌مربی مبلغی بیش از چند سرمربی لیگ برتر دریافت کند.

این در حالی است که تیم ذوب‌آهن در فصل نقل انتقالات خوب عمل نکرد و در مقابل چند بازیکن بزرگ و تأثیرگذار که از دست داد، بازیکن را به خدمت نگرفت.

رگه‌های اختلاف از همان ابتدای فصل میان سعید آذری و یحیی گل محمدی وجود داشت و چند هفته از مسابقات گذشته بود که جنگ این دو علنی شد و به تیکه‌پرانی در شبکه‌های مجازی طرفین نیز کشیده شده بود.

اما ماجرای خیلی زود حل شد و در همان اوضاع هم کسی حدس رفتن گل محمدی را نمی‌زد تا اینکه ظهر امروز یحیی گل‌محمدی به صورت توافقی با باشگاه ذوب‌آهن از این تیم جدا شد و سید مجتبی حسینی سکان‌دار هدایت این تیم شد.

حال مشخص نیست تکلیف مبلغ هنگفت قرارداد گل‌محمدی با باشگاه ذوب‌آهن چه می‌شود و تا چه میزان طرفین بر این مبلغ توافق کرده‌اند.

کربکندی: این توافق به نفع ذوب‌آهن نبود

رسول کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد جدایی توافقی یحیی گل‌محمدی با تیم ذوب‌آهن اظهار کرد: اتفاق خوبی برای ذوب‌آهن نیست و معتقدم ادامه همکاری به تیم کمک بیشتری می‌کرد.

وی افزود: آمدن سرمربی جدید به زمان زیادی نیاز دارد تا بتواند مجدد با شرایط تیم آشنا شود و تغییرات را خوب نمی‌بینم و این اتفاق را مثبت ارزیابی نمی‌کنم.

نکته مثبت در این جدایی توافقی این است که قطع همکاری طرفین در آغاز تعطیلات مجدد لیگ است و تیم ذوب‌آهن می‌تواند با انتخاب سرمربی آینده‌اش، از این فرصت استفاده کند.

کربکندی در مورد زمان توافق این دو بیان کرد: نمی‌دانم چرا شرایط به یک‌باره به اینجا رسید اما اگر قرار بود با هم همکاری نداشته باشند، هرچه این توافق زودتر اتفاق می‌افتاد بهتر بود.

وی ادامه داد: طرفین حتماً به مشکلاتی برخورده‌اند که به یک بار تصمیم به جدایی با توافق گرفتند اما اگر تصمیم به قطع همکاری بود، زمان خوبی برای این اتفاق در آستانه تعطیلی لیگ گرفته شد.

کربکندی تصریح کرد: مدیران ذوب‌آهن همیشه از حمایت گل‌محمدی صحبت کرده بودند و در زمان مشکلاتی که بین آن‌ها به‌وجود آمد، صحبت از قطع همکاری نبود؛ نمی‌دانم چه مسائلی بین آن‌ها بوده است که این تصمیم را گرفتند اما اگر شرایط همکاری برای دو طرف نبوده است، ادامه راه به نفع هیچ‌کدام نبوده است.

دوران فوتبال چشم‌نواز گل‌محمدی در ذوب به سر آمده بود

تیم ذوب‌آهن از میانه‌های فصل قبل و در ادامه در این فصل با ذوب‌آهن ابتدایی گل‌محمدی فاصله داشت و دیگر توانایی ارائه آن فوتبال چشم‌نواز را نداشت.

تاکتیک‌های گل‌محمدی در تیم ذوب‌آهن برای حریفان مشخص شده بود و عدم استفاده از خلاقیت و تاکتیک‌های متنوع در خط حمله این تیم را با مشکلاتی مواجه کرده بود.

همچنین در این فصل رفتن چند بازیکن اصلی و تأثیرگذار این تیم و از طرف دیگر مصدومیت قاسم حدادی‌فر ضربه بزرگی را به تیم ذوب‌آهن وارد کرد و این تیم در این هفت هفته نتوانست خودش را در لیگ پیدا کند.

کربکندی کارشناس فوتبال در مورد علل این جدایی خاطرنشان کرد: ممکن است کمبود بازیکن و مسائلی که دو هفته پیش در بازی با تراکتور پیش آمد و شعارهایی که هواداران دادند، عامل این جدایی باشد و همه چیز آن نیست که ما می‌بینیم.

پیشکسوت فوتبال عنوان کرد: عدم نتیجه‌گیری این تیم نیز توجیه دارد و آن‌ها در ابتدای فصل بازیکنان زیادی را از دست دادند اما این تیم بازی چشم‌نوازی را ارائه می‌کند و در آینده می‌تواند موفقیت‌های خوبی داشته باشد.

وی در ادامه گفت: ذوب‌آهن تیم جوانی است و با مصدومیت حدادی‌فر تعداد بازیکنان باتجربه این تیم کمتر شد و همه این‌ها مشکلات این تیم است.

کربکندی در مورد انتخاب سرمربی برای تیم ذوب‌آهن نیز پیشنهاد کرد: یک سرمربی خارجی خوب می‌تواند گزینه خوبی باشد اما باید یک سرمربی انتخاب شود که با شرایط فوتبال ایران آشنا باشد که در غیر این صورت می‌تواند خود سرمربی زمان زیادی نیاز داشته باشد تا با شرایط وفق پیدا کند.

شعارها علیه کادر فنی به مذاق یحیی خوش نیامد

شعارهایی که در انتهای فصل قبل و در زمان بازی‌های پایانی لیگ و همچنین در این چند بازی داخلی بر علیه کادر فنی تیم ذوب‌آهن داده شد، به نظر می‌رسد به مذاق گل‌محمدی خوش نیامده است.

یحیی که هر بار علیه این شعارها موضع‌گیری سختی را انجام داد، ثابت کرد ماندنش در ذوب‌آهن به دلیل جو آرام این تیم است و اگر قرار باشد از سمت سکوها فشاری علیه او باشد، او حاضر به همکاری نیست.

حال تیم ذوب‌آهن که باید در این فصل در سه جبهه حضور پیدا کند و از همه مهم‌تر نماینده مستقیم ایران در جام باشگاه‌های آسیاست، باید فوراً به خود بجنبد و با انتخاب سرمربی جدید شرایط را برای ادامه حضور پرقدرت در لیگ آماده کند.

هواداران این تیم که در دو فصل گذشته دو جام حذفی و یک سوپرجام را کسب کرده‌اند، در این فصل به امید اولین قهرمانی لیگ آمده‌اند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
18179
153
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 152 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>