آقای وزیر؛ فسادستیزی را از بدنه وزارتخانه‌تان شروع کنید

آقای وزیر؛ فسادستیزی را از بدنه وزارتخانه‌تان شروع کنید  

 

سرویس ورزشی فردا:2 هفته پیش بود که «فردا» در گزارشی از عملکرد متناقض محمود گودرزی در جایگاه وزیر ورزش و جوانان انتقاد کرد و در بخشی از آن نوشت: "وزیری که در طول ماه های گذشته هر کجا نشسته از رقم قراردادهای بازیکنان تیمی مانند استقلال گلایه کرده و اظهار داشته که " به بازیکنی که سال گذشته 150 میلیون تومان پول گرفته امسال 800 میلیون تومان داده اند." این در شرایطی است که هیچگاه این سوال از سوی آقای وزیر از دوست صمیمی خود در مدیریت باشگاه پرسپولیس پرسیده نشد که چرا وی بازیکنی مانند وحیدی امیری را که سال گذشته در نفت تهران رقمی به مراتب کمتر را دریافت کرده بود برای فصل جاری با چندین برابر رقم قرارداد فصل گذشته خریداری کرده است."
 
حالا پس از گذشت 2 هفته از این ماجرا دعوای میان مدیران سابق باشگاه استقلال و وزیر ورزش و جوانان که روزگاری خوش و خرم در کنار یکدیگر کار می کردند بالا گرفته و هر یک از آنها دست به افشاگری می زند. افشاگری هایی که بدون شک در روزهای نه چندان مساعد باشگاه استقلال، یقه این باشگاه پرطرفدار پایتخت را خواهد گرفت.  
 
افشاگری های تند به سبک وزیر
 
مهمترین چالش محمود گودرزی قبل از مسابقات المپیک باشگاه استقلال و انتخاب مدیرعاملش بود.محمود گودرزی درباره بحران های به وجود آمده درعرصه مدیریت باشگاه استقلال، آمدن و رفتن عجیب رضا حسنی خو  چنین می گوید: آقای حسنی‌خو چهار، پنج ساعت به عنوان مدیر بودند. ایشان عصر، پیش من آمد و در هیئت مدیره شرکت کرد و پذیرفت که مدیرعامل استقلال شود. شب که شد به من تلفن زد که من به دلایلی نمی‌توانم بیایم. من گفتم که این دلایل که یک دفعه برای شما بوجود نیامد و از صبح هم داشتید، پس چرا قبلا مطرح نکردید؟! من به ایشان انتقاد دارم که این رفتار را کرد. آقای افشارزاده به علت اینکه هزینه بسیار زیادی را به بیت‌المال تحمیل کردند، من از ایشان رضایت نداشتم. ایشان طبق صورتی که خودشان داده‌اند، با ۲۸میلیارد تومان تیم را بسته‌اند و هزینه کرده‌اند. آقای طاهری در پرسپولیس، ۱۵میلیارد هزینه کرده‌اند. به چه حقی این کار را کرده‌اند؟! البته ۲۲میلیارد گفته‌اند و ۶میلیارد بابت چیز دیگری بوده، اما همین ۲۲میلیارد رقم کمی نیست. اگر با ۱۵میلیارد پرسپولیس مقایسه کنیم، اختلاف زیادی دارد که تازه آن ۱۵میلیارد هم شاید عدد بزرگی باشد. گران‌ترین بازیکنان و مربیان را در تیم استقلال جمع کرده بودند.  
 
وزیر ورزش درباره اینکه خواستار تعدیل این رقم ها شده است می گوید:« من مخالفت کردم و بلافاصله زد و بندهایی شد و عده‌ای را فرستادند تا در جلوی وزارت ورزش به من ناسزا بگویند که چرا من جلوی اسراف بیت‌المال را می‌گیرم. من این کار را کردم که این دو تیم، زیان ‌روی دست مردم نگذارند، چون بیت‌المال، سهم مردم است. دولت، نماینده مردم است. نفس این آقایان از جای گرم درمی‌امد که این پولها را خرج می‌کردند؟»
 
فرار رو به جلو به سبک محمود گودرزی
 
محمود گودرزی اما در بخش دیگری از مصاحبه‌اش با این جملات مهم‌ترین حرف‌ها را می‌زند و در را برای بحث‌های جدی تری باز کرده است: قطعا اگر برای دور دوم پیشنهاد کنند، نخواهم ماند. ممکن است فرد دیگری جای بنده بیاید که بیزینس من و یک آدم تجاری و اقتصادی باشد و بتواند از طریق جاهای دیگر وام هزار میلیاردی جذب کند و به فعالیت بپردازد. ضمنا من نسبت به عملکرد بخشی از این فضای بیرون از ورزش گلایه‌مند هستم و به نظرم می‌آید که نتوانسته‌ایم آن تأثیر اساسی‌ را که باید روی تغییر این حالت‌ها اتفاق بیفتد بگذاریم.
 
وزیر ورزش را در همین بحث، وسط این مصاحبه‌اش درباره مسائل باشگاه استقلال که آتشین تلقی می‌شود، باید به آن بحث مهم‌تر کشاند؛ آنجا که ورزش باید تاثیر اساسی می‌پذیرفت و وزارت ورزش در این دوره کاری نتوانست اثر بگذارد و امضایش را پای تغییرات بنویسد. محمود گودرزی در شرایطی سخن از جلوگیری از فساد در ورزش می زند که در همین رقابت های المپیک مشاهده شد که جمع کثیری از بدنه وزارتخانه ورزش راهی رقابت های المپیک شدند. این در شرایطی است که حضور شخص وزیر ورزش و جوانان در المپیک برای نظارت بر امور و حتی روحیه دادن به ورزشکاران ایرانی امری ضروری به نظر می رسید که وزیر ورزش و جوانان از این امر سر باز زد و به جای وزیر چهره هایی مانند مناف هاشمی، شعبانی بهار و مازیار ناظمی خود را به برزیل رساندند تا مشخص شود هر اندازه که محمود گودرزی نسبت به سفرهای خارجی بی علاقه است، مدیران مجموعه تحت نظر وی علاقه مند به حضور در سفرهای متعدد خارجی هستند. حال سوال اینجاست که آیا این سفرها ریخت و پاش از بیت المال نیست و چرا وزیر ورزش مقابله با فساد را از زیرمجموعه های خود شروع نمی کند؟
 
بیانیه تند مدیرعامل سابق استقلال علیه وزیر ورزش
 
اظهارات بی پروای وزیر ورزش و جوانان البته بی پاسخ نماند و بهرام افشارزاده نیز با انتشار بیانیه، واکنشی تند به محمود گودرزی داشت. بهرام افشارزاده مدیرعامل سابق استقلال بعد از مدت ها سکوت در پی حملات تند وزیر ورزش نسبت به عملکردش در باشگاه به خصوص در نقل و انتقالات در بیانیه ای پاسخ محمود گودرزی را داد.
 
افشارزاده در این بیانیه نوشت: ایشان گفتند من با 28 میلیارد تیم بستم و پرسپولیس تیم خود را با 15 میلیارد بسته است. این صحبت ها نشان دهنده علاقه گودرزی به پرسولیس است. لیستی که ما اعلام کردیم، حقیقت ماجرا است در حالی که باشگاه پرسپولیس بیش از 22 میلیارد خرج کرده  و رقم اعلام شده رسمی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ 18 میلیارد است اما جالب اینجاست که آقای گودرزی به دلیل تعصب و علاقه مندی بیش از حد به پرسپولیس  18 میلیارد را در مصاحبه 15 میلیارد یاد می کند. در مورد این رقم های اعلامی من قصد دخالت در امور پرسپولیس را ندارم اما شائبه های بسیار زیادی در مورد رقم های بازیکنان این تیم مانند وحید امیری، جلال حسینی، بیرانوند، علیپور، امید عالیشاه ، طارمی ، رضاییان بوده و آیا پول رضایتنامه گولچ ، طارمی و رضاییان در حساب ها آمده است یا خیر ؟ ایشان گفته اند بازیکن 120 میلیونی در استقلال 900 میلیون پول گرفته است. آقای گودرزی از شما به عنوان وکیل مدافع پرسپولیس می پرسم باشگاه پرسپولیس وحید امیری 200 میلیونی ( طبق اعلام آقای قنبرزاده -مدیر مورد تایید شما - به سازمان لیگ ) را با چه هزینه ای قرمز پوش کرده است؟ برای این بازیکن نزدیک به دو میلیارد خرج شده و البته که قرارداد این بازیکن 950 میلیون تومان ثبت شده اما هرگز به 10 برابر شدن این قیمت ها اشاره نمی کنید؟ آقای گودرزی بحث هایی را مطرح کرده که من می توانم اتفاقا سوالات خوبی از ایشان بپرسم.
 
در پایان باید به وزیر ورزش و جوانان یادآور شد که ورود به مسائل جزئی حتی در سطح انتخاب سرمربی باشگاهی مانند استقلال موضوعی است که بارها و بارها از سوی همین دولت و اغلب کارشناسان ورزش نسبت به وزاری ورزش و حتی رئیس جمهور دولت سابق مطرح می شد اما امروز مشاهده می شود که وزیر ورزش دولت یازدهم نیز تا این حد از جایگاه خود تنزل پیدا کرده و وارد دعواهای سرخابی می شود. آن هم نه به عنوان جایگاه پدر؛ بلکه وزیر به حمایت از یک سمت ماجرا می شتابد و طرف دیگر را محکوم به انواع و اقسام مفاسد می کند. در این خصوص باید به وزیر ورزش و جوانان توصیه کرد که اگر قصد برچیده شدن فساد از ورزش را دارد ابتدا این اقدام را از بدنه وزارتخانه و فدراسیون های ورزشی شروع کند و بعد وارد مسائل جزئی تر شود. 
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
77427
1067
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 265 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pipeiran

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>