هاشمی: ایرادی به انتخابات فدراسیون تیراندازی وارد نیست

خبرگزاری تسنیم: سیدمهدی هاشمی در خصوص رای دیوان عدالت اداری درباره فدراسیون تیراندازی و اینکه برخی مدعی ابطال این انتخابات شده‌اند، اظهار داشت: نمی‌دانم چه دست‌هایی پشت پرده است که می‌خواهد در کشور چالش ایجاد کند و شرایطی را به وجود آورد که به جای فکر کردن به کار و تلاش مضاعف به دنبال ایجاد درگیری داخلی هستند. در حال حاضر که فدراسیون‌های جهانی روی دخالت دولت در امور فدراسیون‌های ورزشی ایران دست گذاشته‌اند طرح رسانه‌ای و گسترده این موضوعات چه جایی دارد؟ آیا خودزنی نیست؟
 
وی در ادامه افزود: حکم و رای دیوان عدالت اداری و تجدید نظر شفاف و روشن است و نیاز به توضیح ندارد، در رای تجدیدنظر به وزارت ورزش استناد شده در عین حال این حکم مربوط به 94.12.25 است چطور این موضوعات اینگونه مطرح می‌شود که یک جو نامناسب ایجاد شود. به نظر من این موضوع یا توسط دوستان نادان خودی مطرح شده یا دشمنانی که آگاهانه آن را در کشور پیگیری می‌کنند.
 
رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که آیا عبارت «رای صادره به طرفیت وزارت ورزش کماکان به قوت خود باقی است» باعث برداشت اشتباه از رای تجدیدنظر شده است، گفت: آنچه ما خواسته بودیم بیان شده و اعتراض خود را مطرح کردیم. در واقع فدراسیون نسبت به این موضوع مدعی بوده است. رای تجدیدنظر نیز بر خواسته ما تاکید می‌کند. اگر رای اول و دوم دقیق مطالعه شود موضوع کاملا روشن خواهد شد. جدای از این صحبت‌ها اگر انتخابات فدراسیون تیراندازی ابطال شده بود نباید این رای از مرداد سال 94 تاکنون روی زمین می‌ماند، به علاوه رای تجدیدنظر هم اسفند سال 94 ابلاغ شده پس چرا این موضوع پس از 6 ماه مطرح شده است.
 
هاشمی خاطرنشان کرد: یک زمان نماینده مجلس بودم و این موضوعات مطرح شد که در همان زمان هم از نظر قانونی مشکلی وجود نداشت، قبل از آن هم در زمان ریاست علی‌آبادی در سازمان تربیت بدنی تعدادی از روسای فدراسیون‌ها به دادگاه کارکنان دولت معرفی شده است و من با وجود اینکه در آن زمان مسئولیت دولتی هم داشتم تبرئه شدم. این فضاسازی‌ها آب به آسیاب دشمن ریختن است و ایجاد تنش در داخل کشور می‌کند. باید وزیر ورزش، مسئولان ارشد وزارت ورزش و کیومرث هاشمی در این خصوص توضیح دهند. موضوع فدراسیون تیراندای کاملا روشن و توضیح واضحات است.
 
وی یادآور شد: پرداختن به این موضوع در این فضا که فدراسیون‌های جهانی به دنبال بررسی دخالت دولت در ورزش ایران هستند، به ضرر مجموعه ورزش کشور است.
 
رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص مکاتبات فدراسیون جهانی تیراندازی و بررسی اساسنامه این فدراسیون گفت: دو ماه پیش در جلسه فدراسیون جهانی این مووضع مطرح شد و ما توضیحات لازم را ارائه کردیم. در ریو هم بحث‌هایی مطرح شد اما براساس مکاتبه کمیته بین‌المللی المپیک با فدراسیون جهانی تیراندازی از آنها خواسته شده تا موضوع دخالت دولت در فدراسیون‌های ورزشی ایران بررسی شود. به همین دلیل فدراسیون جهانی از ما خواسته تا اساسنامه خود را در اختیار آنها قرار دهیم تا ببینند که اعضا از طریق مجمع عمومی انتخاب شده‌اند یا خیر، به علاوه رعایت اصول حاکم و منشور المپیک را در اساسنامه ایران مورد بررسی قرار دهند و اگر دخالتی از سوی دولت دیدند آن را اطلاع دهند.
 
هاشمی یادآور شد: از آنجا که دو هفته دیگر با فدراسیون جهانی جلسه داریم، پاسخ رسمی خود را در خصوص اساسنامه به صورت رسمی به آنها ارائه می‌کنیم. فدراسیون جهانی اینگونه موضوعات مطرح شده در کشور ما را رصد می‌کند و مطمئنا از ما توضیح می‌خواهند و ما باید آنها را روشن کنیم که دیوان عدالت اداری ایران اعلام کرده امور فدراسیون‌ها به ما مربوط نیست البته مطمئنا ما این توضیحات را در شرایطی بیان می‌کنیم که در داخل کشور هر کسی چیزی می‌گوید و وزارت ورزش هم موضع‌گیری شفافی ندارد و این یک موضوع برای تخریب ما خواهد بود.
 
وی در پایان گفت: ایرادات مطرح شده در مورد فدراسیون تیراندازی وارد نیست و فدراسیون براساس انتخابات صورت گرفته کار خود را ادامه می‌دهد اگر موضوعی وجود دارد وزارت ورزش یا باید پاسخ دهد و یا در مورد آن اقدام کند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
4557
41
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 144 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>