عملکرد کاروان پارالمپیک ایران آسیب‌شناسی می‌شود

سایت کمیته ملی پارالمپیک: پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک در حالی پس از یازده روز رقابت میان شرکت‌کنندگان در ریودوژانیرو به پایان رسید که کاروان 111 نفره اعزامی ایران موفق به کسب جایگاه پانزدهم در جدول توزیع مدال‌ها شد. این جایگاه به واسطه 24 مدال شامل 8 طلا، 9 نقره و 7 برنز برای ورزش معلولان ایران به دست آمد.
 
مسعود اشرفی، دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک از این جایگاه و تعداد مدال‌های به دست آمده و در مجموع عملکرد کاروان اعزامی ایران ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: از عملکرد کلی کاروان و ورزشکاران کشورمان راضی هستیم اما این یک کلیت است.
 
وی با یادآوری اینکه کاروان ورزش معلولان ایران در 12 رشته در بازی‌های پارالمپیک ریو شرکت داشت، خاطرنشان کرد: هر یک از این رشته‌ها در جای خود و به صورت جداگانه به لحاظ عملکردی که ورزشکاران‌شان در ریو داشتند، مورد آسیب‌شناسی قرار می‌گیرند.
 
دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره اینکه «آسیب‌شناسی رشته‌های اعزامی به پارالمپیک ریو از چه زمان آغاز می‌شود و نتیجه نهایی چه تاثیری در برنامه‌ریزی‌های آتی دارد؟» گفت: این کار را شروع کرده‌ایم. کمیته ملی پارالمپیک بلافاصله بعد از بازی‌های ریو، در بخش فنی جمع‌آوری نتایج و چگونگی عملکرد هر یک از رشته‌ها و ورزشکاران را بر اساس گزارش‌های دریافتی از سرپرست آنها آغاز کرد. در ادامه اعضای کارگروه آسیب شناسی عملکرد کاروان ایران، با هر یک از رشته‌ها به صورت جداگانه و با حضور سرپرست و مربی آن رشته جلسه گذاشته و چگونگی عملکردها را به صورت دقیق تر مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد.
 
وی ادامه داد: آسیب‌شناسی تک تک رشته‌ها در پارالمپیک ریو بین 3 تا 6 ماه زمان می‌برد. بعد از اتمام این کار و بر اساس همه جوانب و ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص خواهد شد چه رشته هایی موفق بوده‌اند و کدام رشته‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و دلیل آن چه بوده است.
 
اشرفی همچنین تاکید کرد: براساس این نتایج و ارزیابی‌ها برنامه کمیته ملی پارالمپیک برای چهار سال آینده مشخص خواهد شد. ما چهار سال بعد بازی‌های پارالمپیک 2020 ژاپن را در پیش داریم اما پیش از آن در رویدادهای بزرگ و معتبر دیگری مانند بازی‌های پاراآسیایی باید شرکت کنیم. نتایج آسیب‌شناسی های انجام شده، برنامه ما را برای چهار سال آینده و تمام رویدادهای مهم طی این مدت مشخص می‌کند.
 
«شما از عملکرد کلی کاروان ایران در پارالمپیک ریو ابراز رضایت کردید، در حالیکه در این دوره از بازی‌ها کاروان ایران نسبت به پارالمپیک لندن به لحاظ تعداد مدال‌های طلا اُفت کرد و همین باعث نزول کاروان ایران در جدول توزیع مدال‌ها هم شد. در پارالمپیک لندن کاروان ایران با 24 مدال (10 مدال طلا، 7 نقره و 7 برنز) یازدهم شد اما در ریو با همین تعداد کلی مدال و البته دو مدال طلا کمتر در رده پانزدهم ایستاد. با این اوصاف چطور از عملکرد راضی هستید؟»
 
اشرفی پاسخ داد: ترکیب کاروان اعزامی به ریو با ترکیب کاروان لندن کاملا متفاوت است. در ریو از مجموع 111 ورزشکار اعزامی ایران، 60 ورزشکار برای رشته‌های تیمی بودند در حالیکه تعداد ورزشکاران رشته‌های تیمی ما در لندن خیلی کمتر بودند.
 
وی یادآور شد: برای 60 ورزشکاری که در رشته‌های تیمی راهی ریو شدند، حداکثر 5 مدال تصور می‌شد، نه 60 مدال. ما برای والیبال نشسته مردان و فوتبال هفت نفره پیش بینی مدال کرده بودیم که حاصل شد. تیم ملی فوتبال پنج نفره هم با احتمال مدال صاحب سکوی دوم شد. علاوه بر همه اینها شرایط پارالمپیک لندن با ریو یکسان نبود.
 
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در پایان تاکید کرد که پس از اتمام آسیب‌شناسی عملکرد کاروان ایران در تک تک رشته‌ها، برنامه چهار سال آینده مشخص و اعلام می‌شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
17
184115
2548
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 118 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>