خداداد: به این تیم ملی امیدوار نیستم

ورزش‌سه: تیم ملی فوتبال ایران چند روز دیگر باید بازی های خود مقابل ازبکستان و کره جنوبی را در مرحله مقدماتی جام جهانی انجام دهد. خداداد عزیزی، پیشکسوت فوتبال ایران در این باره می گوید: قطعا همه ایرانیان مایل هستند که تیم‌ملی کشورشان با صلابت و با ارایه بازی‌های زیبا به موفقیت‌های لازم دست پیدا کند و حتما هدف تیم‌ملی فوتبال ایران صعود به جام‌جهانی ٢٠١٨ روسیه است. در این شرایط برخی برای رسیدن به این مهم، توصیه‌های مختلفی را ابراز می‌کنند. عده‌ای عقیده دارند تیم‌ملی باید با ارایه بازی‌های زیبا به این مهم دست پیدا کند اما افراد دیگری هم هستند که معتقدند حضور تیم‌ملی در جام‌جهانی به هر قیمتی ارزشمند است. اکنون نوع بازی که تیم‌ملی ارایه می‌دهد به هیچ‌وجه مطلوب نیست.

یکی از مسائل انتقادی در این میان عملکرد ضعیف لژیونرها است. خداداد نظر جالبی در این باره دارد: اخیرا بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند لژیونرهای ما بازی‌های زیبایی را به نمایش نمی‌گذارند. اگر از من بپرسید عملکرد لژیونرهای ایران تا امروز چگونه بوده، این‌طور پاسخ می‌دهم که معنی لژیونر این چیزی نیست که ما از آن صحبت می‌کنیم. تیم‌ملی ایران اکنون لژیونر خاصی را در ترکیب ندارد. لژیونر یعنی بازیکنانی که در لیگ‌های آلمان، اسپانیا، ایتالیا یا حداقل در فرانسه بازی می‌کنند. لیگ‌های عربی و یونان که لیگ معتبر به حساب نمی‌آید. بسیاری از بازیکنان داخلی ما بهتر از این بازیکنانی که اکنون در اروپا بازی می‌کنند، هستند.
 
او ادامه می دهد: به عملکرد احسان حاج صفی دقت کنید. از زمانی که به لیگ دسته دوم آلمان رفت، افت محسوسی کرده و نمی‌تواند مانند قبل نمایش خوبی داشته باشد. پس نیاز است تعریف درستی از بازیکنان لژیونر داشته باشیم و در مرحله بعد به سراغ تجزیه و تحلیل این موضوع باشیم. بد نیست نگاهی به بازیکنان تیم‌های کره و ژاپن داشته باشیم. بسیاری از بازیکنان این دوتیم در لیگ‌های انگلستان، آلمان و هلند توپ می‌زنند؛ این بازیکنان واقعا لژیونر هستند. زمان ما علی دایی واقعا یک لژیونر بود، مهدی مهدوی‌کیا هم به همین صورت، این دو بازیکن می‌توانستند در یک بازی که همه چیز گره خورده تغییر ایجاد کنند.
 
عزیزی صحبت هایش را اینطور به پایان می برد: شخصا به بازیکنان داخلی ایمان دارم اما باز هم لیگ ما لیگی نیست که بتوانیم روی آن حسابی باز کنیم. البته هستند بازیکنانی که اکنون در لیگ حضور دارند، فوق‌العاده عمل می‌کنند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای بازیکنان به اصطلاح لژیونر باشند. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و چه بلایی به سر فوتبال ما آمد که اکنون ما یک بازیکن خاص و استثنایی را در ترکیب نداریم. به شخصه به تیم‌ملی امیدوار نیستم، نه فقط به تیم‌ملی بلکه به فوتبالی که اکنون ارایه می‌دهیم، نگاه مثبتی ندارم.
 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
16
161527
1334
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 148 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>