رد پای آقای مشاور در اختلافات وزیر ورزش با افشارزاده+ جزئیات

بر کسی پوشیده نیست که بهرام افشارزاده در طول سبقه 50 ساله خود در ورزش هیچگاه تا این حد در یک اختلاف ورزشی وارد نشده و جزو معدود مدیران ورزشی بوده که بدون حاشیه با دولت های مختلف کار کرده است. حال اینکه چه اتفاقاتی موجب شده تا این روزها بهرام افشارزاده به ابهام افکنی های وزیر ورزش پاسخ دهد جای سوال دارد.

سرویس ورزشی فردا:ماجرای درگیری افشارزاده با وزیر ورزش که دوستان سابقا صمیمی در وزارت ورزش و باشگاه استقلال به شمار می رفتند ابهامات بسیاری را به وجود آورده است. اینکه چه عامل یا عواملی منجر به بالاگرفتن این درگیری شده سوالی است که این روزها به پرسش اصلی افکار عمومی و اهالی ورزش تبدیل شده است.  
 
بدون شک برکسی پوشیده نیست که وزیر ورزش و جوانان طی بیش از 3 سال مدیریت خود بر جایگاه وزارتخانه ورزش بارها و بارها اظهارات و رفتارهای متناقضی را از خود به نمایش گذاشته که هر کدام از آنها مشکلاتی را برای ورزش کشور به همراه داشته است. در این بین اما به نظر می رسد برخی افراد نزدیک به وزیر ورزش با دامن زدن به اختلافات به وجود آمده سعی در مخدوش کردن فضای حاکم بر ورزش دارند.  
 
تناقض در برخورد وزیر با بازنشسته ها و 2 شغله ها
 
نمونه بارز رفتارهای متناقض و پارادوکس گونه وزیر ورزش دولت، نحوه برخورد وی با یک موضوع غیر قانونی است. برخوردهایی که بیشتر بر اساس سلیقه شخصی و میزان دوستی و صمیمیت آقای وزیر با افراد صورت می پذیرد. در این باره گفتنی است که در یک مورد فردی مانند افشارزاده از مدیرعاملی باشگاه استقلال به بهانه بازنشستگی کنار گذاشته می شود، این در حالی است که به گواه تمام کارشناسان، کنار گذاشته شدن افشارزاده از باشگاه استقلال و مدیر کلی حوزه وزارتی وزارت ورزش به دلیل اختلافاتی بود که وزیر ورزش و جوانان با وی داشت.
 
برکناری افشارزاده به بهانه بازنشسته بودن اما در شرایطی است که امروز در همین وزارتخانه ورزش چهره های بسیاری مشاهده می شوند که جزو بازنشسته ها یا افراد 2 شغله به شمار می روند. از بهرام شفیع در فدراسیون هاکی گرفته تا محمود مشحون در بسکتبال، یا چهره هایی مانند نصرا... سجادی و میرسلیم در وزارتخانه و حتی افرادی چون مسعود معین در هیئت مدیره استقلال و جعفر کاشانی در هیئت مدیره پرسپولیس، جزو بازنشسته هایی به شمار می روند که همچنان در پست های خود ابقا شده و به دلیل داشتن روابط نزدیک با آقای وزیر، مشمول قانون بازنشسته ها نشده اند.
 
از سوی دیگر نیز چهره هایی چون گرشاسبی که هم عضویت در هیات مدیره پرسپولیس را دارد و هم مدیر کل حوزه وزارتی وزارت ورزش است یا جهانیان که هم در استقلال عضو هیات مدیره است و هم مشاور وزیر به شمار می رود، جزو افراد 2 شغله ای هستند که بازهم به واسطه دوستی با وزیر، مشمول قانون 2 شغله ها نشده اند. این در شرایطی است که هر 2 دسته این افراد از لحاظ قانونی نمی توانند در پست های مذکور حضور داشته باشند.
 
استعفای افشارزاده به دلیل آنچه مشکل بازنشستگی خوانده شده تنها به دلیل اختلاف این مدیرقدیمی با جهانیان بوده است. حالا که عده‌ای ادعا کرده‌اند که استقلال بعد از رفتن افشارزاده دیگر رنگ آرامش را به خود ندیده است، باید دلیل آن را در اختلافش با جهانیان جستجو کنند.


رد پای نزدیکان اقای وزیر در اختلافات اخیر
 
بر کسی پوشیده نیست که بهرام افشارزاده در طول سبقه 50 ساله خود در ورزش هیچگاه تا این حد در یک اختلاف ورزشی وارد نشده و جزو معدود مدیران ورزشی بوده که بدون حاشیه با دولت های مختلف کار کرده است. حال اینکه چه اتفاقاتی موجب شده تا این روزها بهرام افشارزاده به ابهام افکنی های وزیر ورزش پاسخ دهد جای سوال دارد.  
 
یکی از ابهامات به وجود آمده از سوی وزیر ورزش و جوانان مسئله عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان بدون هماهنگی و اطلاع هیات مدیره است. این در شرایطی است که با توجه به نزدیکی وزیر ورزش با جهانیان رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال، این ابهام از گردن افشارزاده ساقط شده و اگر هم اعضای هیات مدیره از قراردادها بی اطلاع بوده اند به واسطه کم کاری و اهمال کاری خودشان بوده است.  
 
از سوی دیگر سوالی که در اذهان عمومی به وجود می آید اینجاست که چگونه برخی نزدیکان وزیر ورزش به همراه یکی از بازیکنان قبل از پایان لیگ، درست در شرایطی که سه هفته تا پایان بازی‌ها باقی مانده بود، علیه پرویز مظلومی توطئه می کنند و حالا پس از گذشت ماه ها از این اتفاق، وزیر ورزش به یکباره حامی پرویز مظلومی می شود. نزدیکانی که حتی در فاصله سه هفته قبل از پایان لیگ به همراه یک بازیکن، جلسات شبانه برگزار کردند و بدون شک همین اتفاقات بود که منجر به از دست رفتن هر 2 جام برای استقلالی ها در فصل گذشته شد.  
 
جهانیان کیست و چه کرد؟
 
رئیس هیأت مدیره استقلال در یک سال فعالیت خود در این باشگاه در صدر اخبار قرار گرفته است و البته با تصمیم‌های عجیبش بارها این باشگاه را به حاشیه برده است. این در حالی است که محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان روز شنبه حمله تندی علیه بهرام افشارزاده مدیرعامل سابق استقلال انجام داد و مدعی شد که اعضای هیأت مدیره هرگز در جریان هزینه‌هایی که او روی دست باشگاه گذاشته است نبوده‌اند. از این رو با نگاهی به عملکرد شهاب جهانیان، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال و البته نزدیک‌ترین فرد به گودرزی در طول یک سال فعالیتش در این باشگاه، به خوبی می‌توان فهمید که او نقش اول در تصمیم‌گیری‌ها در این باشگاه بوده است.
 
اینکه شهاب جهانیان درست یک روز بعد از تساوی استقلال برابر پیکان در هفته چهارم لیگ برتر صراحتا از نتایج این تیم انتقاد کرد خود نشان می‌دهد که او هرگز در حفظ آرامش استقلال کمکی نکرده است. از همه این‌ها گذشته رئیس هیأت مدیره استقلال چند روز بعد از این اتفاق جلسه‌ای با فرزاد مجیدی در وزارت ورزش و جوانان برگزار کرد و به او برای سرمربیگری فرهاد مجیدی در این تیم پیشنهاد داد.
 
تمام فعالیت‌هایی عجیب شهاب جهانیان در هیأت مدیره استقلال به خاطر اختیارت تامی است که محمود گودرزی به او داده است. این اختیارات به نوعی دخالت در کار هیأت مدیره استقلال بوده است و همین شده که فعالیت یک ساله جهانیان در استقلال با این حجم از انتقاد از سوی افراد نزدیک به باشگاه روبرو شده است. حالا این که گودرزی ادعا کرده است اعضای هیأت مدیره استقلال از فعالیت های افشارزاده بی خبر بوده‌اند موضوع بسیار عجیبی است که احتمالا باید پاسخ قانع کننده‌ای به این موضوع داشته باشد.
 
حدود دو هفته پیش بود که سایت باشگاه استقلال عکسی از جلسه بین جهانیان با مهدی رحمتی و خسرو حیدری منتشر کرد که این موضوع به گفته خیلی‌ها قدرت نمایی رئیس هیأت مدیره استقلال بوده است. این که چرا رئیس هیئت مدیره باید با ستاره‌های استقلال جلسه برگزار کند و البته اصرار داشته باشد که عکس‌های آن در سایت رسمی باشگاه منتشر شود بی‌تردید می‌تواند نشان دهد که جهانیان چقدر به دنبال قدرت نمایی در باشگاه است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
6
57072
625
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>