پایان امپراطوری لستر ایران!

ورزش سه: استقلال خوزستان فصل قبل موفق شد با حضور عبدالله ویسی در راس کادر فنی؛ همچنین کمک سید سیروس پورموسوی با عده ای جوان خوزستانی و البته گمنام، قهرمان لیگ برتر شود.
جوانانی که شاید بسیاری قبل از شروع لیگ برتر، آنها را نمی شناختند: حسن بیت سعید، مهدی زبیدی، فرشاد سالاروند، پیمان شیرزادی، فرشاد جانفزا، گودرز داوودی، امید سینگ، سید جلال عبدی، دانیال ماهینی، حمدالله ابدام و... .

این تعداد در کنار بازیکنان باتجربه ای چون طیبی، زهیوی، نصاری، خنیفر، خسوس، کولیبالی و ... کار کردند.

حدود دو هفته پس از قهرمانی، عبدالله ویسی از این تیم جدا شد و علت این موضوع این بود که عبدالله ویسی برای لیگ شانزدهم در خواست افزایش ١٠٠ درصدی بودجه نسبت به لیگ پانزدهم را کرده بود و درخواست داشت بودجه باشگاه استقلال خوزستان ٢٢ میلیارد شود؛ البته این سرمربی قولی برای قهرمانی نیز نداده است.
 
مسئولان استقلال خوزستان با افزایش حدودا ٥٠ درصدی موافق بودند و این باعث شد عبدالله ویسی از تیم قهرمان جدا شود و به سپاهان بپیوندد.
 
پس از این موضوع سید سیروس پورموسوی، سرمربی استقلال خوزستان شد و تلاش او و مسئولان تیم باعث شد تا اغلب بازیکنان اصلی این تیم نظیر محمد طیبی، رحیم زهیوی، حسن بیت سعید، مهدی زبیدی، دانیال ماهینی، فرشاد سالاروند، فرشاد جانفزا، گودرز داوودی، پیمان شیرزادی و ... استقلال خوزستان لیگ را خوب شروع کرد و در بازی ابتدایی موفق شد با تراکتورسازی تساوی کند و در بازی بعد استقلال تهران را در اهواز شکست داد تا پورموسوی نشان دهد جانشین خلفی برای ویسی بوده است.

اما مشکلات مالی کم کم در این تیم پدیدار شد تا بازیکنان استقلال خوزستان نه تنها پولی از امسال نگیرند؛ بلکه قرارداد فصل قبلشان هم تسویه نکنند.

 

مشکلات مالی پای استاندار و نماینده مجلس را به این تیم کشاند و از این بین تنها استاندار توانست کمک 15 میلیاردی به این تیم بکند و بقیه صحبت ها در حد حرف باقی ماند.

استقلال خوزستان در پایان 7 هفته 7 امتیاز به دست آورده است و در رده یازدهم قرار دارد؛ اما مشکلات مالی این تیم را احاطه کرده است و ممکن است یک فاجعه و سونامی برای این تیم داشته باشد تا لستر ایران امپراطوری خود را تمام شده ببیند.

 

ترکیب هیات مدیره استقلال خوزستان به تازگی عوض شده است و ممکن است مدیرعامل این تیم عوض شود. اینکه گروه ملی نتوانسته تا کنون پولی را بدهد یک مشکل است؛ اما اگر مدیرعامل کنونی بخواهد در مسندش باقی بماند، باید فکری به حال مشکلات مالی بکند و اگر قرار باشد مدیر دیگری بیاید، باید مدیری باشد که بتواند منافع اقتصادی باشگاه را تامین کند. در این باره با سید سیروس پورموسوی، محمد طیبی، رحیم زهیوی صحبت کردیم که در ادامه می خوانیم.
 
پورموسوی: سلفی گرفتند و رفتند
سیروس پورموسوی در این باره به ورزش سه گفت: «هیچ چیز عوض نشده است و همچنان همان گونه ایم. من به بچه ها گفته ام در این سه بازی فکر پول را نکنند و با این وضعیت بسازند تا در تعطیلات بعدی فکری به حال تیم کنیم و امیدواریم در این مدت مشکلات حل شوند؛ اما انتظار دارم چه این مدیر ماند چه کس دیگری؛ بیاید مشکلات مالی را حل کنند. این مشکلات کمر تیم مارا شکسته است.»

سرمربی استقلال خوزستان در ادامه افزود: «من نمی‌دانم کسانی که با تیم در موقع قهرمانی با جام، سلفی گرفتند اکنون کجا هستند؟ اما باید بدانند وقتی در لحظه سختی با ما نبودند، نمی خواهیم مواقع دیگر کنار ما باشند. جام باشگاه های آسیا نزدیک است و بازهم پیدایشان خواهد شد؛ اما بهتر است نیایند؛ چرا که دیگر کنار ما جای ندارند.»
 
طیبی: بعضی بازیکنان پول کرایه ندارند
محمدطیبی کاپیتان استقلال خوزستان همچنین گفت: «ما فصل قبل هیچ مشکل مالی نداشتیم و تنها برای موفقیت و خوشحالی هواداران به زمین می رفتیم؛ اما امسال اینگونه نیست. بچه ها هیچ انگیزه ای ندارند. مشکلات مالی به جایی رسیده است که بعضی بچه ها پول کرایه ندارند و می خواهند خانه هایشان را جابه جا کنند. این مشکلات تمرکز ما را به هم زده است و البته از هواداران انتظار داریم به ورزشگاه بیایند و حمایت کنند نه اینکه در خانه بنشینند و تنها انتقاد کنند.»
 
کاپیتان استقلال خوزستان همچنین گفت: «ما بازی های آسیایی را در پیش داریم و باید برای این بازی ها انگیزه کافی داشته باشیم. اگر پول باشد، همه با تمام توان به بازی می روند؛ اما اینگونه در تمرینات نمی توانیم عالی باشیم و در مسابقه نیز در حد کامل نیستیم.»

رحیم زهیوی درباره وضعیت باشگاه استقلال خوزستان گفت: «من نمی دانم چرا اینگونه است و هیچ پولی به تیم ما نمی رسد. ما 30 درصد از فصل قبل داریم و امسال پولی نگرفته ایم. مگر می شود 6 ماه پول نگرفت و تاثیر در روند کار شما نداشته باشد؟ با ادامه این بی پولی و این وضعیت، استقلال خوزستان نه تنها نمی تواند در جمع مدعیان حاضر باشد؛ بلکه سقوط هم می کند.»

 
هافبک استقلال خوزستان در ادامه گفت: «برای ما فرقی نمی کند که چه کسی مدیرعامل

می شود. هرکس می شود باید به فکر تیم باشد و بتواند پول بیاورد؛ وگرنه این تغییرات هیچ سودی ندارد. اینکه بعضی می گویند که مشکل از کادر فنی و بازیکنان است، کاملا اشتباه است. باز هم برای بار چندم می گویم که پورموسوی جزو بهترین مربیان ایران از نظر اخلاقی و فنی است.»


زهیوی در ادامه گفت: «مطمئن باشید اگر پول بیاید، ما می توانیم باز هم در کورس باشیم. نمی گوییم قهرمان می شویم همانگونه که فصل قبل نگفتیم؛ اما با تزریق پول، بسیاری از مشکلات ما حل می شود. اگر شما از بازیکنان بزرگ هم بپرسید، متوجه می شوید که چقدر این مسئله مهم است؛ چراکه تنها راه در آمد بازیکنان است.»
 
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
124726
1575
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>