3 گانه سوء مدیریت در فوتبال/ رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال: می توانستیم از قبل خودمان تاریخ مشخص کنیم

در شرایطی که تلاش های گسترده ای برای تغییر زمان بازی ایران و کره جنوبی در روز تاسوعا صورت گرفت، حالا نگاهی به برنامه بازی های آینده ایران نشان می دهد که تیم ملی در روز عرفه و شب قدر سال آینده هم با حریفان خود بازی خواهد داشت.

سرویس ورزشی فردا:همان روزی که علی کفاشیان در خصوص جوسازی سعودی ها برای بازی نکردن در ایران و برگزاری بازی های نمایندگان کشورمان با تیم های باشگاهی سعودی در کشور ثالث، سکوت کرد و فدراسیون فوتبال کشورمان هیچ اقدام متناسبی در این زمینه انجام نداد می شد حدس زد که اتفاقات تلخ تری برای فوتبال ایران در سال های آینده رخ دهد.  
 
حالا همین اتفاق تلخ در برنامه بازی های تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 رخ داده و تبدیل به 3 گانه سوء مدیریت برای فوتبال ایران شده است. در شرایطی که تلاش های گسترده ای برای تغییر زمان بازی ایران و کره جنوبی در روز تاسوعا صورت گرفت، حالا نگاهی به برنامه بازی های آینده ایران نشان می دهد که تیم ملی در روز عرفه و شب قدر سال آینده هم با حریفان خود بازی خواهد داشت.  
 
متاسفانه گاف مدیریت سابق فدراسيون فوتبال در موافقت با بازی در روز تاسوعا، تنها به بازی ايران و كره‌جنوبی منتهی نمی‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد که در دو مناسب مذهبی مهم ديگر هم تيم ملی در برابر حريفان خود حاضر خواهد شد.  
 
بر اساس آنچه که مطرح شده ظاهرا پس از آنكه كنفدراسيون فوتبال آسيا برنامه تقويمی خود را جهت نظرخواهی به كشورهای عضو داده، هيچ كارشناسی در فدراسيون نبوده كه تاريخ‌های صورت‌شده را يك بررسی ساده كند تا اگر از نظر زمانی مشكلاتی وجود دارد در جواب، آن را منعکس كند. نتيجه اين ماجرا هم اين شده كه تيم ملی در روز تاسوعا به مصاف كره‌ می‌رود. این البته در شرایطی است که هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می گوید: اینکه مطرح می شود برنامه بازی ها قبل از اجرا به کشورها برای تایید ارسال می شود صحیح نیست و چنین اقدامی انجام نمی شود و آنچه که فیفا و ای اف سی مشخص می کنند لازم الاجراست.
 
اما اين همه ماجرا نيست و تيم ملي سال آينده نيز در دو مناسبت مهم مذهبی ديگر باید به ديدار حريفان خود برود. تيم ايران در تاريخ ۲۳خرداد۹۶ يعني مقارن با شب قدر در استاديوم آزادی میزبان ازبكستان است. اين مساله با توجه به حساسيت‌هاي موجود برای روز تاسوعا می تواند یک‌بار دیگر فدراسيون فعلی را دچار مشكل كند.  
 
هرچند این دیدار هم همچنان تنها مساله پیش‌رو نیست. تیم ملی ايران در روز عرفه يعني ۹شهريور با كره‌جنوبي در سئول مسابقه خواهد داد. البته شايد اين بازی دوم با توجه به اينكه در تهران برگزار نمی شود و مناسبتش هم حساسیت‌هایی چون تاسوعای حسینی یا شب ضربت خوردن امیرمومنان(ع) را ندارد چندان مشكل‌ساز نشود، اما تداخل‌های مناسبتی مجموع اين سه‌بازی يعنی بازی در روز تاسوعا، شب قدر و روز عرفه قطعا يک گاف محاسباتی بزرگ در فوتبال ایران است.
 
 
نصیرزاده: می توانستیم تاریخ پیشنهادی را ارائه کنیم
 

هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار «فردا» با بیان اینکه زمان بندی بازی های فوتبال خارج از اراده ماست، گفت: بازی ها طبق تاریخ هایی که فیفا از قبل مشخص می کند برگزار می شود و ما اراده ای در زمان بندی برگزاری مسابقات نداریم.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اینکه مطرح می شود برنامه بازی ها قبل از اجرا به کشورها برای تایید ارسال می شود صحیح نیست و چنین اقدامی انجام نمی شود و آنچه که فیفا و ای اف سی مشخص می کنند لازم الاجراست.  

 

این کارشناس مسائل فوتبال کشورمان افزود: تنها کاری که ما می توانستیم انجام دهیم این بود که تاریخ های پیشنهادی خود را برای بازی ها پیش از مشخص شدن زمان بازی ها توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا به این نهاد ارسال کنیم تا از این طریق بتوانیم بر زمان برگزاری بازی ها تاثیرگذاری کنیم.  
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
77271
1067
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 257 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pipeiran

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>