داورزنی: والیبال می‌تواند جایگزین فوتبال در جهان شود

سایت فدراسیون والیبال: سى و پنجمین کنگره جهانى فدراسیون بین المللى والیبال (FIVB) از 13 تا 15 مهر ماه به میزبانی شهر بوئنوس آیرس آرژانتین برگزار شد و رئیس و دبیرکل فدارسیون والیبال ایران نیز در آن حضور داشتند.
 
رئیس فدراسیون والیبال به انتخاب مجدد آری گراسا به عنوان رئیس فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در این کنگره اشاره کرد و گفت: رئیس فدراسیون جهانی والیبال برای پیگیری برنامه‌های خود نیاز به فرصت بیشتر از چهار سال داشت و از سوی دیگر در قوانین فدراسیون جهانی نامزد ریاست این نهاد بین المللی نباید بیش از 75 سال سن داشته باشد، به همین دلیل گراسا این فرصت را برای خود و برنامه‌هایش ایجاد کرد که به مدت هشت سال دیگر ریاست این فدراسیون را بر عهده داشته باشد.
 
وی به تغییر وضعیت والیبال از ورزش سطح دوی جهان به سطح یک به عنوان مهم‌ترین برنامه فدراسیون جهانی برای آینده اشاره کرد و گفت: رئیس فدراسیون جهانی والیبال معتقد است که فوتبال در جهان به فرهنگ و آیین تبدیل شده است و والیبال این توانایی را دارد که به عنوان ورزش نخست جهان جایگزین این رشته ورزشی شود.
 
رئیس فدراسیون والیبال ایران تصریح کرد: این رشته ورزشی از نظر تعداد تماشاگر و موفقیت در بازی‌های المپیک جایگاه ویژه‌ای در جهان دارد و با توجه به تعداد اعضای این رشته در فدراسیون جهانی می‌تواند به عنوان ورزش نخست جهان بعد از فوتبال معرفی شود.
 
وی به مسابقات والیبال قهرمانی مردان و زنان جهان در سال 2018 و قهرمانی ساحلی جهان به عنوان سه رویداد بسیار مهم از دیدگاه فدراسیون جهانی اشاره کرد و گفت: FIVB به این سه تورنمنت اهمیت زیادی می‌دهد و تلاش دارد در بالاترین سطح ممکن برگزار شود.
 
داورزنی به والیبال در برف نیز اشاره کرد و گفت: رونق این ورزش و حضورش در المپیک زمستانی آینده از دیگر برنامه‌های فدراسیون جهانی والیبال است.
 
وی به المپیک نوجوانان سال 2018 که در آرژانتین برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: این رقابت‌ها برای سنین 14 تا 18 سال است و فدراسیون جهانی والیبال برای رشد و توسعه والیبال در بین سنین پایه به این بازی‌ها نیز توجه خاص دارد. فدراسیون جهانی والیبال این مسابقات را با قهرمانی نوجوانان جهان متفاوت می‌داند و فدراسیون والیبال ایران نیز اهمیت زیادی برای این بازی ها قائل است و باید به صورت شایسته‌ای در مسابقات والیبال این بازی‌ها حضور یابیم.
 
داورزنی در پاسخ به این پرسش که اعضای کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی والیبال چه زمانی مشخص خواهند شد، گفت: این موضوع در نشست هیئت رئیسه ماه آینده فدراسیون جهانی والیبال مشخص می‌شود و از ایران نیز 6 نفر برای عضویت در کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی کاندید هستند.
 
وی تاکید کرد: نگاه رئیس و فدراسیون جهانی والیبال برای کمیته‌های مختلف استفاده از افراد بر اساس تخصص و علم است تا به توسعه والیبال در جهان به صورت تخصصی کمک شود.
 
داورزنی بار دیگر به اهمیت سه رویداد قهرمانی جهان مردان و زنان و والیبال ساحلی اشاره کرد و گفت: فدراسیون جهانی والیبال دوران بعد از المپیک ریو را دوران طلایی برای والیبال می‌داند و تلاش زیادی برای ساماندهی مسابقات به نحو شایسته خواهد داشت تا به توسعه والیبال کمک کند. آری گراسا معتقد است که با کمک یکدیگر باید آینده والیبال را بسازیم و آینده والیبال به این نحوه برگزاری این سه رویداد مهم بستگی دارد.
 
وی انتخاب دو عضو جدید هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال از کشورهای مسلمان را نیز یکی از دستاوردهای مهم کنگره جهانی در آرژانتین دانست و گفت: این مهم با همکاری کشورهای آسیا و آفریقا به دست آمد که نفراتی از اندونزی و مغرب (دو کشور مسلمان) عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی شدند.
 
رئیس فدراسیون والیبال ایران به راهکارهای توسعه والیبال در جهان و ارتباط آن با منابع مالی اشاره کرد و گفت: فدراسیون جهانی از کشورها در این خصوص برنامه گرفته است و خوشبختانه ایران در این زمینه از بسیاری کشورها پیش است و مشکلی برای تامین منابع مالی ندارد. فدراسیون والیبال برای تمامی فعالیت‌های خود در این زمینه موفق عمل کرده است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
115854
965
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 161 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>