وزیر ارتباطات: باید نهضت ایجاد اشتغال در ICT شکل بگیرد

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست توسعه کسب و کار و اشتغال در حوزه ICT استان کردستان با اشاره به انتخاب استان کردستان به عنوان پایلوت توسعه کسب و کار در حوزه ICT افزود: باید نهضت ایجاد اشتغال در ICT در کل کشور شکل بگیرد و در این راستا تا یک ماه آینده در استانهای فارس و یزد این طرح پیاده سازی خواهد شد و بلافاصله در دیگر استانها نیز پیگیری می شود.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات دكتر واعظي به برگزاري جلسات متعدد با وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي و مسوولان استان كردستان اشاره كرد و گفت: هدف ما استفاده از امكانات و توانمندي هاي دو وزارتخانه در جهت ايجاد اشتغال در بخش خدمات و ارتباطات و فناوري اطلاعات بودكه به خوبي به انجام رسيد.
در اين همايش كه رييس شوراي عالي فضاي مجازي و وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي نيز حضور داشتند،‌ وي با بيان اينكه مطالعات انجام اين طرح در سراسر كشور صورت گرفته است افزود: با توجه به آماده بودن زيرساخت هاي لازم در تمامي استانها و به ويژه علاقه مندي بخش خصوصي جهت كار در اين حوزه، مي توان اميدوار بود كه اين طرح به خوبي در ديگر استانها نيز پياده سازي شود.
دكتر واعظي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آماده شدن طرح شبكه ملي اطلاعات افزود: شبكه ملي اطلاعات به معني توليد محتواي بومي و داخلي و ارائه خدمت از طريق اين شبكه جهت تسهيل در امور مردم مي باشد.
دكترواعظي حركت به سمت اشتغال آفريني در زمينه خدمات را چاره معضل اشتغال در كشور دانست و گفت : خدمات با ICT هم زيست هستند و بايد براي گسترش خدمات به اين حوزه توجه بيشتري صورت گيرد.
وي با اشاره به وجود فارغ التحصيلان دانشگاهي با توان بالا در كشور، توجه به امر مهارت آموزي اين قشر را مهم ارزيابي كرد واظهار داشت: با كمك مركز آموزش فني حرفه اي بنا داريم به سرعت مهارت آموزي به اين عزيزان صورت گيرد تا بتوانند به راحتي در زمينه ايجاد اشتغال فعاليت كنند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، اشتغال آفريني در استان كردستان با اجراي اين طرح را بالا برشمرد و گفت: علاوه بر ايجاد اشتغال مستقيم 3 تا 4 برابر اشتغال غير مستقيم نيز در اين زمينه شاهد خواهيم بود.
وي با بيان اينكه بازار ICT در جهان 3500 ميليارد يورو است افزود: ايران يك درصد جمعيت جهان را دارد و بايد 35 ميليارد يورو حجم بازار ICT ما باشد كه در حال حاضر 39 هزار ميليارد تومان است و قابليت افزايش سه و نيم برابري را دارا مي باشد.
وي با تاكيد بر تلاش بخش دولتي و خصوصي در زمينه گسترش زير ساختها اظهار داشت:تا كنون 16 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري توسط بخش خصوصي و دولتي جهت توسعه زيرساخت ها صورت گرفته است كه از اين ميزان سهم استان كردستان 487ميليارد تومان بوده است و بنا داريم تا پايان دولت يازدهم 96 ميليارد تومان ديگر نيز در اين استان سرمايه گذاري كنيم.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاكيد بر نگاه دولت به مناطق محروم و روستايي از اختصاص 350 ميليارد تومان براي توسعه زيرساخت ها در حوزه ICT خبر داد و افزود: بايد از سرمايه گذاري بخش خصوصي در استانها تقدير كرد چرا كه كمك به هم نوعان و حل مشكل جدي اشتغال در كشور موضوعي وراي نگاه درآمد زايي محسوب مي شود.
وي با بيان اينكه وزارت ارتباطات، وزارت رفاه، استانداري ها و بخش خصوصي اضلاع مربع ايجاد اشتغال در كشور به شمار مي روند، گفت: همراهي استانداران به رفع مشكلات قانوني كمك زيادي مي كند و مي تواند به تسهيل امور بينجامد.

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/08
0
14179
148
08/07
11
224368
3068
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395

حاضرین در سایت

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>