عضو هیات مدیره مخابرات: قبول نداریم سرعت اینترنت‌مان پایین است

امروز بعد از مراسم نمادین آغاز معاملات که در ساختمان حافظ برگزار شد، معاونت شرکت بورس اوراق بهادار تهران، عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران و معاونت مالی این شرکت در نشست خبری حاضر شدند.

روح الله حسینی مقدم در ابتدای این نشست گفت: در سال ۱۳۸۷ که سهام شرکت مخابرات ایران در بورس عرضه شد تابوی بزرگی شکسته شد. آن عرضه یکی از عرضه های موفق در آن زمان بود.

او ادامه داد: بعد از پروسه خصوصی شدن، وضعیت گزارشگری این شرکت هم بهبود پیدا کرد به طوری که در سال‌های اولیه عرضه شاید ۲۵ درصد گزارشگری شرکت مخابرات قابل استناد بود ولی در حال حاضر این رقم به ۷۰ درصد رسیده است. هرچند که این رقم با نرم‌های شرکتهای بزرگ فاصله دارد ولی باعث امیدواری است.

شرکت‌های دیگر به‌جای اینترنت یک مگ، ‌۱۶مگ ارائه می‌کنند

بابک تراکمه - عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی در این باره که چرا سرعت اینترنت مخابرات نسبت به دیگر شرکت‌های رقیب پایین‌تر است گفت: ما قبول نداریم که سرعت‌مان کمتر است. این موضوع بستگی به این دارد که مشترک چه سرویسی را با چه حجم و پهنانی باندی گرفته است. من به اصل این سوال از نظر کارشناسی اعتقادی ندارم. احتمال دارد که شما از شرکتی اینترنت یک مگ گرفته باشید و آن شرکت به شما سرعت ۱۶ مگ داده باشد، این که رقابت محسوب نمی‌شود!

وی در پاسخ به اینکه لازمه پاسخ شما این است که یا شرکتهای دیگر ارزان فروشی کنند و یا شما گران فروشی کنید. آیا این طور است؟ اظهار کرد: خیر اصلا بحث گران دادن نیست. سقف سرعت برداشته خواهد شد. یعنی همان سرعت با همان کیفیت ارائه خواهد شد و روش محاسبه به سمت حجمی که مشتری مصرف می کند خواهد رفت. لذا در این حوزه بعد از این فضای رقابتی کمتری حس می‌شود و همه می‌توانیم روی یک اشل مشخص سرویس دهیم.

آماده ی ارائه اطلاعاتمان به شورای رقابت هستیم

تراکمه در پاسخ به سوالی درباره ثبات مدیریت در مخابرات ایران گفت: تفاهم همگانی در این مورد وجود دارد. تفاهم های خوبی با سهام دار عمده و دولت انجام شده، آنها حمایت خوبی از تیم مدیریتی انجام دادند.

این عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوالی درباره افزایش حق اتصال تلفن ثابت تصریح کرد: قیمت حق اتصال از ۵۸ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته که این ۲۰۰ هزار تومان نسبت به هزینه هایی که ما پیش‌بینی کرده بودیم فاصله فاحشی دارد، به طوری که یک پنجم مبلغی که ما هزینه خواهیم داشت تصویب شده است.

او ادامه داد: البته قرار است که از این ۲۰۰ هزار تومان، ۱۰۰ هزار تومان نقد و ۱۰۰ هزار تومان را به صورت اقساط وصول کنیم. ما برای هر خط که یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است با احتساب ۲۰۰ هزار تومان یارانه نزدیک به یک میلیون تومان پرداخت می‌کنیم که این مبلغ از جاهای دیگر شرکت مخابرات تامین می شود. لذا شورای رقابت لازم است به این موضوع ورود کند. ما آماده هستیم که اطلاعات این بخش را در صورت نیاز و تقاضای شورای رقابت در اختیار آنها بگذاریم. هرچند که مرجع تصویب تعرفه‌ها کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور است.

اجرای برجام هزینه هایمان را پایین آورد

تراکمه با بیان اینکه به ۱۴ FCP شرکت مجوز داده شد، افزود: ما رقابت با این ۱۴ شرکت را خوشایند میدانیم و آنها برای ما زیانی تولید نمی‌کنند. آنها اندازه بازار ما را بیشتر خواهند کرد. ما انتظار داریم که این بازار سه برابر شود. اگر در حال حاضر اندازه بازار را ۲۵ هزار میلیارد تومان فرض کنیم، این بازار قابلیت این را دارد که تا ۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

او درباره سوالی مربوط به برنامه‌های مخابرات ایران در دوره پسابرجام گفت: شرکت مخابرات روند توسعه اش متوقف نشده و برجام می تواند بستری فراهم آورد که ما کارهای خودرا با هزینه کمتر انجام دهیم.

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
16
159676
1323
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 81 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>