مهندس جهانگرد: طراحی شبکه ملی اطلاعات کامل شد

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، مهندس جهانگرد با تقدير از تلاش دولت تدبير و اميد در بازگرداندن جايگاه وزارت ارتباطات به آن گفت: نقش و تاثير ICT در مسايل مختلف اقتصادي فرهنگي و سياسي و اجتماعي نياز دارد كه در سطح ملي يك مركزيت و مرجعيت موضوع را درست مديريت و سياست گذاري كند هماهنگي كند كه با بازيابي جايگاه و ايجاد اين هماهنگي اين مهم هم اكنون صورت گرفته است.

رييس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اين كه در گذشته وظيفه سازمان عمليات اجرايي بوده و هيچ طرح استراتژيكي براي ماموريت آن شكل نيفتاده بود اظهار داشت: وظيفه ما ساخت ديتاسنتر نيست بلكه بايد در اختيار بخش خصوصي قرار گيرد

جهانگرد با تاكيد بر اين كه طراحي شبكه ملي اطلاعات با سازمان است، گفت: اجراي اين شبكه با زيرساخت و اپراتورها است و هماهنگي بين انها بر عهده ما است.

وي با بيان اين كه نهادي براي مديريت ديتا در كشور لازم است گفت: مجموعه مطالعات و جمع بندي ها به اين منجر شد كه مراكز داده، پلتفرم شبكه ملي اطلاعات باشد و در دو سه هفته آينده نحوه مديريت اين مراكز اعلام مي‌شود.

وي فعاليت هاي مربوط به پياده سازي دولت الكترونيك و زيرساخت هاي آن و طراحي و توسعه شبكه ملي اطلاعات و در كنار آن تدوين و توسعه قوانين و مقررات و توسعه كسب و كارهاي نوين شركت‌هاي جديد و نوآور را از ديگر اقدامات سازمان در اين مدت عنوان كرد كه با راه اندازي پلتفرم نسل 3 و 4 خوب رونق گرفته است.

مهندس جهانگرد ادامه داد: طراحي شبكه ملي اطلاعات كامل شده و پياده سازي بخش اعظم آن محقق شده است.

وي افزود: بخش ها و پيكربندي اصلي شبكه زيرساخت و بخش هاي اپراتوري اپراتورهاي مختلف هم با هم همراستا و همگام شده‌ و مي‌توان گفت در مسير درست گام‌ها در حال برداشته شدن است و دستاوردهاي اين بخش در هفته دولت اعلام خواهد شد.

وي در بحث پياده سازي دولت الكترونيكي نيز اظهار داشت: گام هاي مقدماتي در راه اندازي پورتال برداشته شده و لازم است با تامل بيشتر به حوزه هاي ديگر ورود كنيم تا مردم به سرويس هاي بيشتر دسترسي يابند.

وي گفت: در اين حوزه فعاليت زيرساختي بسياري عقب بود كه به انجام رسيد.

جهانگرد با تاكيد بر اين كه در سال پيش رو به اين تلاش ها تعميق بيشتري داد خاطر نشان كرد: با توجه به اين كه محور توفيق ديگر بخش ها است اميدواريم پايه گذاري صحيحي در صنعت كشور شكل گيرد و موجب توفيق ديگر بخشها شود.

وي با اشاره به اين كه جريان اطلاعات داخلي شده است؛ ادامه داد: در حال حاضر با بستر سازي صورت گرفته سايت هاي مورد نياز به داخل كشور منتقل و ترافيك داخلي از 10 درصد ابتداي دولت به 50 درصد رسيده است.

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
0
7706
61
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 225 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>