فیلتر شدن بازی پوکمون‌گو از زبان رئیس مرکز ملی فضای مجازی

سیدابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به بازی «پوکمون گو» و با بیان این که این بازی هنوز برای ایران فعال نشده است اظهار کرد: این بازی مورد اعتراض بسیاری از کشورها قرار گرفته؛ در بسیاری از کشورها مانند عربستان سعودی، اندونزی و مصر به صورت مطلق محدود شده و در بسیاری کشورها نیز به صورت مشروط ممنوع شده است؛ یعنی این بازی در بعضی از اماکن جغرافیایی و برخی حرفه‌ها منع شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع به نظر می‌آید بازی پوکمون گو به دلیل مشکلاتی که ایجاد می‌کند، مناسب نباشد و هنوز خوش‌بختانه برای ایران باز نشده است، گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم گرفته فیلتر بازی پوکمون گو را انجام دهد. همچنین هر بازی که بخواهد به صورت گسترده در ایران استفاده شود باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرد که "پوکمون گو" هنوز این کار را نکرده است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی فضای مجازی درباره لزوم تدابیر امنیتی مشترکان موبایل اظهار کرد: با توجه به اهمیت امنیت اطلاعات مشترکان برای شورای عالی فضای مجازی، کمیسیون عالی امنیت مرکز ملی فضای مجازی اقدامات متعددی این زمینه داشته و بررسی‌های متعددی بر روی این موضوع انجام داده است.

وی با اشاره به فیلترینگ هوشمند و میزان موفقیت اجرای آن در ایران اظهار کرد: فیلترینگ هوشمند پروژه‌ای است که شرکت زیرساخت روی آن کار می‌کند و تعریف فنی آن ایجاد شده است. بخش‌هایی از این پروژه قبلا اجرا شده، بخش‌های دیگری هم در حال اجراست و امیدواریم با فیلترینگ هوشمند، به مشتریان مختلف سرویس‌های مختلفی در اینترنت داده شود، زیرا در حال حاضر سرویس‌ها برای افرادی با سنین مختلف و مدارک تحصیلی متفاوت، یکنواخت است که امیدواریم شرکت زیرساخت بتواند این اصلاح را انجام دهد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از فیلترینگ هوشمند حذف مسائل غیراخلاقی و مبتذل و هنجارشکن است که در حوزه اینستاگرام در حال انجام است و در حوزه سایر شبکه‌های اجتماعی هم توسعه پیدا خواهد کرد.

فیروزآبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیم درباره فیلتر شبکه‌های مجازی که مسئولان در آنها حساب رسمی دارند، اظهار کرد: اگر سایت‌های خودی در این فضاها فعال باشند، بهتر است.

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
0
49952
793
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>