بازار داغ مخالفت با گیم پوکمون گو در مالزی

فناوری اطلاعات > ارتباطات -ایرنا نوشت: درحالی که ارتش و مقامات مذهبی مالزی بازی 'پوکمون گو' را تهدیدی برای امنیت شخصی و ملی و همچنین تخریب ایمان مسلمانان می دانند، چند تصادف ناشی از سرگرم بودن در این بازی، بازار مخالفت با 'پوکمون گو' را در این کشور داغ کرده است.

'راجا محمد افندی راجا محمد نور' فرمانده ارتش مالزی روز شنبه به همه کارمندان ارتش در مورد استفاده از بازی 'پوکمون گو' به ویژه در اردوگاه های ارتش هشدار داد.
وی گفت: استفاده از این بازی برای کارمندان ارتش و امنیت کشور تهدید کننده است. ممکن است شخصیت های این بازی در هر جا از جمله در اردوگاه ها ظاهر شوند و اگر این شخصیت ها بر روی سقف پدیدار شوند، امنیت کارمندان به خطر می افتد. اگر شخصیت ها در یک منطقه ممنوعه ظاهر شوند، امنیت ملی و حریم خصوصی مورد سئوال قرار می گیرد.
به نوشته تارنمای 'استار'، این مقام ارشد مالزی با تاکید بر امکان برخورد جدی با کسانی که به دنبال شخصیت های این بازی وارد اردوگاه های نظامی مالزی می شوند، گفت: ارتش پیش از این در مورد محدود کردن برخی نرم افزارهای تلفن همراه اقدام کرده و اکنون این بازی نیز شامل این محدودیت ها می شود.
به اشتراک گذاشتن مکان از طریق نرم افزارهایی از قبیل 'واتساپ' و 'ویز' از جمله اقدامات محدودکننده ارتش مالزی بوده است.
این بازی تلفن همراه که روز شنبه هفته گذشته در مالزی رونمایی شد، براساس یک بازی دهه 1990 است که با استفاده از فناوری های نوین موجودات فضایی در جهان واقعی قرار داده می شوند و به بازی کننده این اجازه را می دهد که از طریق تلفن هوشمند آنها را مشاهده و کسب کند.
محدودیت های اعمال شده مالزی در مورد این بازی در مالزی تنها شامل امنیت شخصی و ملی نیست و کمیته فتوای ایالت 'کداح' نیز به تازگی با این عنوان که 'پوکمون گو' ظرفیت 'تخریب ایمان' را دارد آن را از نظر اسلام حرام دانست.
کمیته فتوای ایالت کداح روز چهارشنبه هفته گذشته پس از جلسه ای که با حضور 10 نفر از اعضاء این کمیته برگزار شد، این فتوا را صادر کرد.
وزارت حمل و نقل مالزی نیز در مورد این بازی واکنش نشان داده و خواستار استفاده نکردن این بازی در حین رانندگی شد و جریمه متخلفان را 300 رینیگیت (حدود 75 دلار) اعلام کرد.
وزارت حمل و نقل مالزی درحالی نسبت به استفاده از این بازی در حین رانندگی هشدار داد که جمعه شب دو جوان 30 و 35 ساله هنگام بازی 'پوکمون گو' و درحالی که پیاده به دنبال شخصیت های این بازی بودند با خودرو تصادف کرده و آسیب دیدند.
واکنش کشورهای مختلف به این بازی درحالی روبه افزایش است که در تازه ترین اقدام عملی علیه سازندگان این بازی، یک زن کانادایی به دلیل اینکه خانه وی محل قرارگیری برخی شخصیت های مجازی این بازی شده است، علیه سازندگان آن شکایت کرد.

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
17135
150
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 112 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>