افتتاح دیتا سنتر ابری افرانت با حضور وزیر ارتباطات

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، واعظي در اين مراسم با ابراز خشنودي از افتتاح اين ديتا سنتر گفت: خوشحالم كه در سه سال گذشته بيش از 9 ميليارد تومان توسط بخش خصوصي و 4 هزار و 500 ميليارد تومان توسط بخش دولتي سرمايه‌گذاري در اين حوزه صورت گرفته است و ديتاسنتر ابري افرانت با هزينه 40 ميليارد توماني توسط بخش خصوصي بصورت 100 درصد راه اندازي شده است كه نويد ايجاد 100 شغل مستقيم و هزاران شغل غير مستقيم را فراهم مي كند.

واعظي اين افتتاح را در راستاي تكميل شبكه ملي اطلاعات برشمرد و گفت: اين يكي از گام هاي حركت در جهت تكميل پازل شبكه ملي اطلاعات است و در اين شبكه ديتاسنتر ابري كم بوده امروز ايجاد شد.

وي همچنين كاهش تعرفه هاي صورت گرفته در وزارت و توسط زيرساخت را در همين زمينه دانست و افزود: علي رغم كاهش 600 ميليارد تومان درآمد اين شركت با توجه به اينكه اين اقدام موجب افزايش دسترسي مردم به امكانات مي شود از آن استقبال كرديم و مطمئن هستيم اين كاهش درآمد در آينده با كاربري كاربران برگشت داده خواهد شد.

وزير ارتباطات در ادامه گفت: حذف مقررات زايد و ارايه تسهيلات كم بهره و انعطاف در زمينه ارايه پروانه به شركتهاي خصوصي همه حمايت از اين بخش بوده كه دولت به منظور رفع تصدي گري و عدم ورود به رقابت با بخش خصوصي به آن دست زده است.

وي با اشاره به استقبال از حضور سرورها سايت هاي خارجي به داخل گفت: حضور اين سرورها در داخل موجب كاهش هزينه مردم تعرفه پهناي باند شده و كيفيت و سرعت ارايه خدمات را افزايش مي دهد و نياز مردم به محتواي داخلي و خارجي تامين مي شود.

وي در اين زمينه به رعايت قوانين داخلي در انعقاد قرارداد با طرف هاي خارجي اشاره كرد و افزود: شركت هاي ايراني در مذاكرات اين مورد را حتما مد نظر قرار دهند.

واعظي با تاكيد بر توليد محتواي فاخر داخلي خاطر نشان كرد: نگاه دولت استفاده مردم از خدمات است.

وي همچنين به تصميم دولت يازدهم در واگذاري ايجاد ديتاسنتر به بخش خصوصي علي رغم تصميم دولت پيش مبني بر راه اندازي 30 ديتاسنتر توسط دولت گفت: اميدوارم در مذاكرات با وزير نيرو در زمينه كاهش هزينه برق اين مراكز به تفاهم دست پيدا كنيم.

وزير ارتباطات در آستانه هفته دولت بهره برداري از پروژه هاي بخش خصوصي را در راستاي سياست دولت و سياست هاي اقتصاد مقاومتي برشمرد و گفت: اگر تنها بند 24 اقتصاد مقاومتي را خوب اجرا كنيم تمام مشكلات اقتصادي كشور حل خواهد شد.

واعظي سياست هاي دولت در زمينه مذاكرات خارجي را در جهت حمايت از بخش خصوصي برشمرد و گفت: در حال عبور از مرحله گذار هستيم و بسيار به نتايج مداكرات خوش بين هستم و اميدواريم بخش خصوصي به ميدان آيد و به جاي دولت بخش خصوصي سرمايه گذاري كند.

وي افزود: وارد فصل جديدي در حوزه شده ايم كه مي تواند با ايجاد شغل امكان ايجاد 130 هزار شغل در اين حوزه را فراهم كند.

واعظي در خصوص موضوع استانها و جاري شدن اين موضوع در آنجا گفت: در اين زمينه با برنامه ريزي در تمام استان ها و ارائه وام كم بهره به توسعه اين بخش كمك كرده ايم.

وي مستقل شدن بخش آي سي تي از حوزه حمل و نقل در برنامه ششم توسعه را بسيار مهم دانست و افزود: علاوه بر سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در برنامه‌ريزي هاي كشور حدود 19.4 درصد رشد بخشي براي ما در نظر گرفته شده است كه اهميت اين بخش را در سياست گذاري هاي دولت مي رسانند و بايد از اين فرصت نهايت بهره را برد.

وي در اين خصوص به برگزاري جلسه مشترك با بخش خصوصي جهت بررسي و ارائه نطر در زمينه ماده 20 برنامه ششم اشاره كرد و گفت: براي توسعه بازار بايد مردم را به استفاده از محصولات و خدمات ترغيب كرد.

واعظي علاوه بر تاكيد بر افزايش كيفيت و سرعت خواستار ارائه خدمات متنوع به كاربران شد و افزود: با راه اندازي مركز تبادل ترافيك داده در 4 شهر بزرگ انتظار داريم مردم محتواي خوب را با كيفيت خوب دريافت كنند كه بايد به اين امر توجه ويژه كرد.

وي با تبريك به مديران و كاركنان افرانت يادآور شد: ايجاد ديتاسنتر ابري كه امكانات خوبي به مردم ارائه خواهد داد بسيار قابل تقدير است و اين بايد اولين گام باشد و اميدواريم در آينده شاهد حضور پر قدرت بخش خصوصي در اين زمينه باشيم.

 

مدير عامل شركت افرانت در افتتاح ديتا سنتر ابري اين شركت كه با حضور وزير و معاونين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و جمعي از مديران بخش خصوصي برگزار شد، به حمايت دولت يازدهم از بخش خصوصي و تلاش در جهت توسعه اينترنت پرسرعت در كشور اشاره كرد و گفت: ميزان پهناي باند كشور در دولت تدبير و اميد 8 برابر شده است كه اين نشان دهنده، عزم دولت در اين خصوص مي باشد.

دكتر قاسم زاده در ادامه برداشته شدن انحصار در باند پهن تلفن همراه را اقدام مثبت ديگر دولت يازدهم بر شمرد و گفت: در حالي كه در سي سال پيش تنها 400 هزار موبايل داراي باند پهن در كشور بود امروز 34 ميليون تلفن همراه داراي اينترنت باند پهن داريم.
وي همچنين از وجود 65 ميليون گوشي هوشمند معادل 70 درصد كاربران تلفن همراه در كشور خبر داد و گفت: با آنكه شبكه ADSL و WEMIX رشدي نداشته اند اما پهناي باند دريافتي ADSL ازكليوبايت به مگابايت افزايش يافته است.


مدير عامل افرانت همچنين با تقدير از راه اندازي چهار مركز تبادل ترافيك داده در شهرهاي مشهد، تهران، تبريز و شيراز خاطر نشان كرد: نصب اين مراكز در چهار نقطه پرترافيك كشور باعث افزايش سرعت توسعه و در كل اين اكوسيستم منجر به ايجاد LOCAL BRAND كه بايد در ديتا سنتر ذخيره گردد، مي شود.
دكتر قاسم زاده شبكه ابري را جزء ده تكنولوژي برتر دنيا بر شمرد و اظهار داشت: با استفاده از اين شبكه كاربر بسته به نوع سرويس درخواستي و با هزينه كم مي تواند از خدمات اين شبكه استفاده كند.
وي با اشاره به انجام اقدامات اين شركت جهت ايجاد ديتاسنتر ابري از سال 87 گفت: براي راه اندازي اين مركز از تسهيلات دولتي و بانكي نيز استفاده شده است.
دكتر قاسم زاده با بيان اين كه در حال حاضر 2 درصد از ظرفيت اين ديتا سنتر در اختيار شركت هاي بخش خصوصي قرار گرفته است خاطر نشان كرد: اين شركت در نظر دارد در بهمن ماه سال جاري يا نهايت ارديبهشت ماه سال آينده TELCO CLOUD FOR MCI را در سه شهر كشور و در مجموع 9 مركز بهره برداري كند.
وي همچنين از انجام برنامه ريزي در زمينه ديتا سنتر ماژول خبر داد و گفت: هم اكنون در حال انتخاب مركز جهت ايجاد اين ديتا سنتر هستيم.
قاسم زاده همچنين به ايجاد كارگروهي جهت بررسي استقبال كم بخش خصوصي نسبت به ايجاد ديتا سنتر در كشور اشاره كرد و گفت: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز از اين پيشنهاد استقبال كرده است و اميدواريم دلايل اين موضوع روشن شود.
گفتني است، مركز ديتا سنتر ابري شركت افرانت و نيز دو محصول اين شركت شامل ابر استاندارد و ابر پيشرفته اين شركت، امروز با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و جمعي از مقامات دولتي و بخش خصوصي افتتاح و بهره برداري شد.

 

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
6
56692
624
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 81 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>