تزریق 2 میلیارد تومان سرمایه به بازی‌سازان ایرانی

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد در این باره گفت: با توجه به مفاد شیوه‌نامه تدوین شده که پس از تصویب، به موسسات و شرکت‌ها ابلاغ شد، ناشرین در ازای حمایت و سرمایه‌گذاری مستقیم در تولید بازی‌های ایرانی، کوپن و یا بیجک مجازی دریافت و برای اخذ مجوز بازی‌های خارجی از طریق برگزاری مزایده‌های ماهانه بازی‌ها، کوپن‌های مربوطه را مصرف می‌نمایند.

جواد امیری تشریح کرد: با اجرای این طرح، رقابت میان ناشران برای خرید امتیاز بازی‌های رایانه‌ای ایرانی شکل گرفته به نحوی که از ابتدای اجرای طرح بیش از ده عنوان بازی بزرگ که تا پیش از این رغبتی برای خرید آن‌ها از سوی ناشرین وجود نداشت، به فروش رسیده و به تدریج این بازی‌ها در بازار توزیع می‌شوند.

امیری به سیاست‌های گذشته در حوزه نشر بازی‌ها اشاره کرد و افزود: تا پیش از این با توجه به سیاست‌های گذشته و وجود بودجه‌های دولتی، تولید‌کنندگان بازی انتظار حمایت مستقیم بنیاد از بازی‌های ساخته شده را داشتند. این امر مشکلات و معضلاتی از جمله توقع حمایت‌های تولید‌کنندگان از بنیاد بابت بازی‌های خود با هر کیفیت و قیمت و... را به‌وجود آورده بود که تولیدکنندگان بر اساس نیاز بازار و بازیکنان بازی تولید نکرده و صرفاً بر اساس ذوق و سلیقه و دریافت حمایت به سمت تولید بازی می‌رفتند.

معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اجرای این طرح را پل ارتباطی بین ناشر و تولیدکننده دانست و تاکید کرد: با اجرای این طرح اولاً بازی‌ها به سمت کیفی شدن پیش رفته و از طرفی بازی‌ها بر اساس نظر و سلیقه ناشر و نیاز مخاطب ساخته شده و منتشر می‌شوند.

در دوره جدید بازی‌هایی همچون جنون سیاه، شتاب در شهر 2، خاله قزی، پلیس بزرگراه، دوران افتخار و... با سرمایه‌گذاری بیش از بیست میلیارد ریالی بخش خصوصی آماده نشر شده و می‌توان گفت اجرای این طرح جان تازه‌ای به تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌های شخصی بخشیده است.

5656

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
2
68549
542
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 61 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>