فناوری یاریگر کودکان اوتیسمی

یکی از دردسرهای بزرگ کودکان اوتیسمی مشکلات شناختی و ناتوانی در ارتباط گرفتن با دیگران است به همین دلیل فعالان عرصه فناوری در این مسیر گام برداشته و تلاش کرده‌اند تا با کمک بازی‌های ویدئویی ساده و ویژه‌ای به آنها کمک کنند

روزنامه ایران: یکی از دردسرهای بزرگ کودکان اوتیسمی مشکلات شناختی و ناتوانی در ارتباط گرفتن با دیگران است به همین دلیل فعالان عرصه فناوری در این مسیر گام برداشته و تلاش کرده‌اند تا با کمک بازی‌های ویدئویی ساده و ویژه‌ای به آنها کمک کنند تا این اختلالات برطرف یا کمتر شود.

 

این محققان معتقدند کودکان با هر درجه از توانایی، بازی را دوست دارند و می‌توان از آن بهترین بهره را گرفت تا هم آموزش ببینند و هم رفتارهای اجتماعی را یاد بگیرند. بازی سه گانه «فرانکی و دوستان» ویژه کودکان 5تا 12 سال را شاید بتوان بهترین ایده دانست، چرا که نوشتار یا زبان ندارد و ازآنجا که کودکان اوتیسمی با این موارد مشکل دارند، انتظار می‌رود با کمک این بازی، توانمندتر شوند. دراین بازی، کودکان باید به سگی کوچک کمک کنند تا دوستانش را پیدا کند و در این مسیر بتدریج می‌توانند با احساسات مختلف آشنا شده یا کم کم حواس آنها به اطراف جمع شود و همچنین یک مهارت اجتماعی را یاد بگیرند که به این ترتیب در پایان یک دوره، می‌بینیم دیگر بیش از حد به یک نقطه زل نمی‌زنند یا حواسشان جمع‌تر شده و درصد عمده‌ای از این مشکلات کودکان بیمار حل شده است.

 

ازسوی دیگر از آنجا که این بازی بسیار جذاب طراحی شده است، کودکان اصلاً متوجه آموزش‌های خلال بازی نمی‌شوند و به همین دلیل هم آثار خستگی در آنها دیده نمی‌شود که همین موضوع برگ برنده این روش درمانی به شمار می‌رود.دست اندرکاران این بازی، نقش والدین را در ترغیب کودکان به این بازی بسیار مهم دانسته و می‌افزایند: با توجه به اینکه والدین این کودکان غالباً هزینه‌های بسیاری برای درمان فرزندانشان می‌پردازند انتظار می‌رود از این شیوه درمانی استقبال کنند.

 

البته این بازی هنوز به طور رسمی وارد بازار نشده ولی امید می‌رود در سایت ایندیگو، بتواند سرمایه مناسب را جمع‌آوری کند تا گامی بزرگ برای کمک به کودکان اوتیسمی در سراسر جهان برداشته شود و به این ترتیب شاهد حل شدن برخی از بزرگ‌ترین مشکلات این بیماران باشیم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
0
26038
389
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 285 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>