سرورهای تلگرام در راه ایران

مدیرعامل شرکت خدمات اینترنتی افرا نت با بیان اینکه گوگل و مایکروسافت در آرزوی انتقال سرورهای خود به ایران هستند، از مذاکره با مدیران تلگرام برای انتقال سرورهای آنها به کشورمان خبر داد و گفت: با برطرف شدن برخی مشکلات، این اقدام انجام خواهد شد.

خبرگزاری ایرنا: فریدون قاسم زاده در حاشیه افتتاح نخستین مرکز اطلاعات (دیتا سنتر) بخش خصوصی در شرکت خدمات اینترنتی «افرا نت» به خبرنگاران گفت: رفع کامل تحریم ها، راه را برای ورود این شرکت های فناوری به کشور، هموار می کند.
 
قاسم زاده عنوان کرد: پس از اینکه تلگرام ملزم به انتقال سرور به ایران شد هم اکنون دولت چند ارایه دهنده خدمات مرکز اطلاعات(دیتاسنتری )خصوصی ایرانی را برای انتقال سرور به ایران تعیین کرده است.
 
وی سرورهای توزیع شده را یکی از استانداردهای معمول جهان برشمرد و تاکید کرد: اگر محدودیت های تحریم نبود شرکت هایی مثل گوگل از سالها پیش سرورهای خود را در ایران مستقر کرده بودند.
 
مدیرعامل این شرکت اینترنتی خاطرنشان کرد: افرانت یکی از شرکت هایی است که برای میزبانی انتقال سرورهای تلگرام به ایران تعیین شده است.
 
 
قاسم زاده ادامه داد: هیچ مذاکره ای با تلگرام نداشته ایم اما با توجه به اینکه موظف شده است تا پایان سال سرورهایش را به داخل کشور برای ارایه خدمات منتقل کند یکی از شرکت هایی که در ارتباط با ظرفیت های فنی از آن استعلام شده است، ما هستیم.
 
این مدیر عامل بخش خصوصی کشور افزود: ما ظرفیت خود را به مسوولان تلگرام اطلاع داده ایم اما علاوه بر این با شرکت آمازون نیز صحبت هایی را در ارتباط با همکاری بدون واسطه داشته ایم که سرانجام آن به وضعیت لغو تحریمها بستگی دارد.
 
قاسم زاده افزود: با توجه به افشاگری های ادوارد اسنودن در ارتباط با شنود اطلاعات کاربران توسط سازمان جاسوسی آمریکا، اغلب کشورها به سمت استفاده از زیرساخت ها و تجهیزات در اختیار خودشان رفته اند و به عنوان مثال اگر دیتاسنتری ابری مانند آمازون در دنیا فعالیت می کند، هنگام بارگذاری اطلاعات مشتریانش از آنها می پرسد که اطلاعات در کدام کشور و بر روی چه نودی از شبکه توزیع محتوا قرار داده شود.
 
مدیرعامل افرانت عنوان کرد: به طور قطع اگر دیتاسنتر محلی نداشته باشیم در سال 2020 که اتومبیل ها بدون راننده حرکت می کنند با مشکل های زیادی مواجه خواهیم شد کما اینکه تا آن زمان تکنولوژی نسل 5 باید توسعه یافته باشد زیرا برای حرکت اتومبیل سنسورها باید در تعامل مستقیم با دیتاسنتر و دیتاسنترها نیز آماده پردازش اطلاعات و ایجاد فرمان برای اتومبیل باشند. حال در نظر بگیرید فردی به فاصله دو متری خود را جلوی اتومبیلی که بدون سرنشین است پرتاب کند، در چنین شرایطی باید زیرساخت ها و پهنای باند جوابگوی تقاضای شبکه برای بررسی دستورات لازم باشد.
 
نخستین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی ایران با ظرفیت 20 هزار سرور مجازی و با سرمایه گذاری 400 میلیارد ریال با استفاده از توان داخلی در شرکت دانش بنیان افرانت احداث شد و امروز توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
2
73439
1016
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 115 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>