تنظیم خواب با ساعت هوشمند

بیشتر ما میانه خوبی با ساعت‌های زنگ دار نداریم و صبح‌ها از صدای زنگ آن کلافه می‌شویم. به همین دلیل بیدار شدن از خواب، یکی از مشکلات بزرگ ما محسوب می‌شود.این، موضوعی است که مورد توجه فعالان عرصه فناوری قرار گرفته و با طراحی ساعت هوشمند Kello، تلاش کرده‌اند تا خوابی آسوده و بیدار شدن راحت‌تر را برای کاربران رقم بزنند.

روزنامه ایران: بیشتر ما میانه خوبی با ساعت‌های زنگ دار نداریم و صبح‌ها از صدای زنگ آن کلافه می‌شویم. به همین دلیل بیدار شدن از خواب، یکی از مشکلات بزرگ ما محسوب می‌شود.این، موضوعی است که مورد توجه فعالان عرصه فناوری قرار گرفته و با طراحی ساعت هوشمند Kello، تلاش کرده‌اند تا خوابی آسوده و بیدار شدن راحت‌تر را برای کاربران رقم بزنند.

این ساعت هوشمند که به همراه یک وسیله جانبی و نیز اپلیکیشن رایگانی که با گوشی‌های اندرویدی و IOS کار می‌کند ارائه خواهد شد، ساعت بیولوژیک بدن را تنظیم می‌کند و سبب می‌شود پس از گذشت یک دوره زمانی، کاربر زودتر از خواب بیدار شود. در واقع این ساعت هوشمند بتدریج سبک زندگی را تغییر می‌دهد و کاربر را ترغیب می‌کند در ساعت مقرر به رختخواب برود و صبح هم راحت‌تر بیدار شود.

 

یکی از قابلیت‌های این ساعت، «خواب عمیق» است که با استفاده از تابش نور متناسب با سطح تنفس فرد و ریتم خواب وی در اتاق تاریک، به خوابش کمک می‌کند. این ساعت علاوه بر بلندتر شدن صدای زنگ و نیز تکرار، می‌تواند چراغ اتاق را نیز روشن کند تا کاربر بیدار شود. دیگر گزینه این ساعت، «بیدار شدن سریع تر» است، با فعال کردن این گزینه، Kello یک برنامه 30روزه را آغاز می‌کند و هر روز کاربر یک دقیقه زودتر از خواب بیدار می‌شود. درنهایت هم کاربر نیم ساعت زودتر از خواب بیدار می‌شود و می‌تواند صبحانه بخورد، ورزش کند و سرحال‌تر از همیشه راهی محل کار شود.

رفع خستگی ناشی از مسافرت‌های طولانی نیز یکی دیگر از اهداف این ساعت هوشمند است.کاربر اطلاعات مربوط به مقصد و تاریخ سفر را درحافظه ساعت وارد می‌کند تا برنامه ای ویژه برای بیدار شدن، میزان نور اتاق و... ارائه و به این ترتیب خستگی ناشی از مسافرت طولانی کمتر شود. این ساعت همچنین می‌تواند به قهوه ساز متصل شود تا با این برنامه، کاربر پس از بیدار شدن و رفتن به آشپزخانه، یک قهوه آماده در اختیار داشته باشد. این ساعت هوشمند قرار است در مارس 2017 راهی بازار شود.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
182535
2329
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 183 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>