موبایل‌ها، جایگزین کارت بانکی

روزنامه ایران: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اوایل هفته در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: تا دو ماه آینده برای مراودات خرد، شهروندان می‌توانند از تلفن همراه خود به مانند کارت استفاده کنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تاکنون تعریف خوبی از شبکه ملی اطلاعات به مردم ارائه نداده‌ایم، گفت: با توجه به تمام آدرس‌هایی که در ایران است، در بستری نرم و با سرعت و امنیت قابل دسترسی برای شهروندان است و این مفهوم شبکه ملی اطلاعات است.

وی افزود: نمونه عینی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 کشوراست که در بستری امن و با سرعت بالا قابل دسترس همگان است.

 وزیر ارتباطات افزود: هر سایتی که هاست و سرور آن در خارج از کشور است جزئی از شبکه ملی اطلاعات محسوب نمی‌شود و امکان دارد هزینه بیشتر و سرعت کمتری نیز داشته باشد.  واعظی ادامه داد: در شبکه ملی اطلاعات تمام اطلاعاتی که مردم به عنوان محتوا به آن نیاز دارند در چهار مرکز تبادل قابل دسترسی است. تمام آدرس‌های داخل ایران در این شبکه قابل دسترس است. شبکه ملی اطلاعات یعنی، سرعت بالاتر، هزینه کمتر و امنیت بیشتر برای کاربران. وی ادامه داد: شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی دو ماه وقت دارند تا بتوانند تجهیزات لازم برای تفکیک پهنای باند داخل و خارج را آماده کنند و هزینه‌ها را نیز برای مشترکان اعلام کنند.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: شبکه ملی اطلاعات یک طرح بزرگ است که حدود 13 سال است در حال انجام است. در گذشته مطالعاتی انجام شده بود و با کامل شدن این مطالعات توانستیم بستر لازم را ایجاد کنیم و در یک همکاری جمعی با کمیته‌های مختلف فاز اول را در هفته دولت افتتاح کردیم.در حال حاضر برای فاز دوم در صدد رفع کمبودها هستیم و در بخش دیگری از فاز دوم شبکه چهارشنبه 28 مهر در شهر قم به عنوان قطب تولید محتوای دینی و مذهبی دیتا سنتر جدیدی به عنوان یکی از مراکز جدید تبادل افتتاح می‌شود. پس از آن در قدم‌های بعدی در استان‌های خوزستان و اصفهان نیز دو مرکز دیگر تبادل اطلاعات  راه‌اندازی می‌کنیم. در قدم‌های دیگر بعدی با تولید‌کنندگان محتوا ارتباط نزدیکتری برقرار می‌کنیم تا مردم به هر نوع محتوایی در داخل دسترسی داشته باشند.  واعظی گفت: از هفته دولت تاکنون هر کدام از شرکت‌هایی که به هر نحوی در تولید محتوا دخیل بوده‌اند، اعلام کرده‌اند که در بستر شبکه ملی اطلاعات دو برابر یا بیشتر سرعت تولید محتوا داشته‌اند.

 وی گفت: بر اساس دستورات بخش اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی باید در تمام بسترها وارد شود و امروز تمام تلاش ما بر این است که ساز و کاری را به وجود بیاوریم که همه در تولید محتوا دخیل بشوند زیرا دولت به تنهایی نمی‌تواند تولید محتوا کند.

واعظی با تأکید بر شفافیت و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات تصریح کرد: دولت الکترونیک بر بستر شبکه ملی اطلاعات در حال اجرایی شدن است و دسترسی آزاد به اطلاعات تنها بر بستر دولت الکترونیک اجرا می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند مبحث پیچیده‌ای است که در سه فاز انجام می‌شود.حدود 5 درصد سایت‌هایی که مردم به آن مراجعه می‌کنند محتوای نامناسب دارند و الان فیلترینگ هوشمند ما آن چیزی که رمز نیست را فیلتر می‌کند و غیر از سایت‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز ورود کرده‌ایم.  واعظی ادامه داد: تلاش ما بر این است که ابتدا از مردم بخواهیم تا فضای مجازی را مانند فضای واقعی حفظ کنند و در همکاری نزدیکی با دستگاه‌هایی که مسئولیت محتوا را دارند بتوانیم فضای مجازی را سالم کنیم.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
34
140855
1494
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>